Kağıthane-Dolmabahçe 5 dakika

Kağıthane-Dolmabahçe 5 dakika.13818
  • Giriş : 04.10.2008 / 09:05:00
  • Güncelleme : 04.10.2008 / 09:08:01

Kağıthane-Dolmabahçe arasında yolculuğu 45 dakikadan 5 dakikaya düşecek tünel aralıkta hizmete giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kentin trafik sorununa çözüm bulmak amacıyla hazırladığı "7 Tepe, 7 Tünel" projesinin, 223 milyon YTL'ye inşa edilen 3,5 kilometrelik Kağıthane-Dolmabahçe karayolu tünelleri, aralık ayında açılacak. Tüneller açıldığında yoğun saatlerde 45 dakika olan Kağıthane-Dolmabahçe arası yolculuk süresi 5 dakikaya düşecek.

İstanbul trafiğini rahatlatmak amacıyla hazırlanan "7 Tepe, 7 Tünel" projesi kapsamında araç sirkülásyonunun yoğun olduğu noktalarda 33 karayolu tüneli planlandı.

Bu tünellerden ilk olarak inşasına başlanan Kağıthane-Piyalepaşa ve Dolmabahçe-Bomonti karayolu tünellerinin kazı ve zemin betonu çalışmaları tamamlandı. Tünellerin elektromekanik işleri ile bağlantı köprülerinin inşaat çalışmaları ise halen devam ediyor.

Aralık ayı sonuna kadar açılması planlanan tünellerden 2 bin 340 metre uzunluğundaki Bomonti-Dolmabahçe karayolu tüneli, İnönü Stadı'nın kuzeyinden başlayarak Taksim ve Feriköy'ü alttan geçtikten sonra Bomonti'den çıkacak. 1506 metre uzunluğundaki Piyalepaşa-Kağıthane karayolu tüneli ise Piyalepaşa'dan başlayarak Okmeydanı ve Çağlayan'ı alttan geçerek Káğıthane'ye çıkacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*