Kağıttan gemiler Körfez'e demirliyor!

Kağıttan gemiler Körfez'e demirliyor!.12939
  • Giriş : 27.05.2009 / 17:12:00

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenecek Kocaeli Kitap Fuarı, Cumartesi başlıyor. Fuarın ilk günü İlber Ortaylı İstanbul Fethi'nin anlatacak. İşte program:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenecek Kocaeli Kitap Fuarı, 30 Mayıs Cumartesi günü başlıyor. İnterteks Fuar Merkezi'nde açılacak fuara aralarında 88 yayınevinin de bulunduğu toplam 103 kurum katılacak.

Kitapseverleri hayal dünyalarına taşıyacak kağıttan gemiler bu yıl Körfez'e demirliyor. Kocaeli 1. Kitap Fuarı, 30 Mayıs-07 Haziran 2009 tarihinde kapılarını kitap tutkunlarına açıyor. Her yıl yapılması planlanan fuarın ilki bu sene seçkin yazarların, yerel ve ulusal 88 adet seçkin yayınevinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Kocaeli'nden aralarında Kocaeli Üniversitesi, Beyaz Ay Görme Engelliler Derneği'nin de bulunduğu kurum ve sivil toplum kuruluşları ile radyolar, yerel ölçekte dergi ve gazeteler olmak üzere toplam 103 kurumun katılacağı Kocaeli İnterteks Fuar Merkezi'ndeki fuar 30 Mayıs'ta başlayacak ve dokuz gün sürecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 8 bin metrekarelik fuar alanı için yayınevlerinden hiçbir ücret talep etmedi. Fuar süresince yazarlar konferans salonunda paneller, stantlarda söyleşiler gerçekleştirecek ve okurlarının kitaplarını imzalayacaklar. Ünlü tarihçi-yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, "İstanbul'un Fethi ve Fetih Kültürü" konulu söyleşisiyle 30 Mayıs Cumartesi günü 13.00-14.00 saatleri arasında Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'nda tarih severlerle buluşacak. Fuara ayrıca, gerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gerekse yayınevlerinin davetiyle; Roni Marguiles, Prof. Dr. Mahir Kaynak, İsmet Özel, Prof. Dr. İskender Pala, Yılmaz Odabaşı, Aslı Erdoğan, Doç Dr. Necmettin Alkan, Fikret Hakan, Bestami Yazgan, Mine İzgi, Mustafa Armağan, Sibel Eraslan, Fatma Türk Kuşkaya, Prof. Dr. Sami Şener, Mehmet Perinçek, Sema Maraşlı, Ali Erkan Kavaklı, Sait Çamlıca, Prof. Dr. Nejat Gacar, Ahmet Günbay Yıldız, Ulvi Alacakaptan, Mustafa Ulusoy gibi pek çok değerli yazar katılacak.

Fuarın girişinde büyük holde, Kocaeli'ne dair 30 kadar eski fotoğraftan oluşan "Bir Zamanlar Kocaeli" adlı bir de sergi düzenlenecek. Fuara katılacak Kocaeliler, zamanda yolculuğa çıkacak, yaşadıkları kendin geçmiş yüzyıldan bugüne gelirken katettiği sürceci tanıma imkanı bulacaklar.

Kocaeli Kitap Fuarı için ayrıntılı bilgi; www.kocaelikitapfuari.com'da

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*