Kağızman'da 4 kişiye hala ulaşılamadı

Kağızman'da 4 kişiye hala ulaşılamadı.9684
  • Giriş : 18.05.2006 / 00:00:00

Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Yukarı Karagüney köyünde dün meydana gelen toprak kaymasından sonra ilk çalışmalar bugün öğle saatlerinde başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kağızman'ın Yukarı Karagüney köyünde dün akşam üzeri aşırı yağışlar sonunda meydana gelen heyelandan sonra bugün öğle saatlerinde arama ve kurtarma çalışmaları başladı. Çalışmaların birkaç gün sürebileceği açıklanırken, enkaz altında bulunan 4 kişiye hala ulaşılamadı. 20'ye yakın evin toprak altında kalmasının ardından çadır talebinde bulunan köylülere Kızılay tarafından çadırların ulaştırıldığı bildirildi. 200 çadırın geldiği Yukarı Karagüney köyünde çadırların kurulma işlemleri başladı.

Yapılan arama ve kurtarma çalışmalarına zaman zaman çamur ve büyük kaya parçaları sebebiyle ara veriliyor. Olay yerinde giden Kars Valisi Erden, ağır bir afet yaşandığını ifade ederek, devletin tüm güçleriyle burada arama yapıldığını kaydetti. Ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Erden, "Çalışmalar sürecek. Toprak altında kalan 4 kişiye henüz ulaşamadık. Çalışmalar sonuçlandıktan sonra köyü boşaltacağız." dedi.

İncelemelerde bulunmak üzere Vali Mehmet Ufuk Erden'in yanı sıra Kağızman Kaymakamı Sinan Yıldız, Kars Emniyet Müdürü İbrahim Demirci, Kağızman Belediye Başkanı Osman Nihat Yüce ve AK Parti İl Başkanı Remzi Aras da köyde bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious