Kağızman'da kan davası cinayeti, 3 ölü

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Kars'ın Kağızman ilçesinde Yukarıdere Mahallesi'nde meydana gelen olayda aynı aileden 3 kişi silahla vurularak öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Kağızman ilçesinde soyadları aynı olan Kuş aileleri arasında bulunan kan davası tekrar baş gösterdi. Sabah saat 09: 45 sıralarında Yukarıdere Mahallesi'nde meydana gelen olayda Kuş ailesinden 3 kişi silahla vurularak öldürüldü. Mehmet (24), İlhan (19) ve anneleri olduğu bildirilen Sute (48) Kuş isimli şahıslar olay yerinde hayatlarını kaybettiler.

29 Nisan 2006 tarihinde aynı mevkide meydana gelen olayda Tacettin Kuş ağır, Seher Kuş ve Hakan Kuş ise hafif yaralanmıştı. Tacettin Kuş hala hastanede tedavi görüyor. Olayın kan davası olduğu belirtiliyor. Olay yerine gelen polis, ölü yakınlarını yatıştırmakta zaman zaman zorlandı. Bazı vatandaşlar şoktan baygınlık geçirirken, bunlar ambulansla hastaneye kaldırılarak müşahedeye alındılar.

Olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Kars'tan gelen çevik kuvvet ekipleri çevreyi tamamen kuşattı. Hastane etrafında ise her ihtimale karşı Jandarma ve polis geniş güvenlik tedbirleri aldı. Savcının olay yerine gelmesiyle inceleme yapılarak cenazeler otopsi için hastaneye kaldırıldı.

Öte yandan bundan yaklaşık 3 ay önce Hüseyin Kuş öldürülmüştü. Olaya karıştıkları sanılan S. M, C.N, Y.İ. Kuş adlı kişiler aranıyor. Ayrıca olay yerinde bir adet de tabanca bulundu. Olayla ilgili tahkikat sürdürülüyor. Olay yerinde çok sayıda pompalı tüfeğe atit boş kovan bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious