Kahraman 3 Şehit polis törenle anıldı

Kahraman 3 Şehit polis törenle anıldı.15326
  • Giriş : 09.07.2009 / 12:45:00

Tören sonrası Konsolosluğun bulunduğu Kaplıcalar Sokağının adı, "3 Şehitler Sokak" olarak değiştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


ABD'nin İstanbul Konsolosluğu'na geçtiğimiz sene yapılan saldırıda hayatını kaybeden 3 şehit polis memuru, saldırının gerçekleştiği konsolosluk binası önünde düzenlenen törenle anıldı. Tören sonrası Konsolosluğun bulunduğu Kaplıcalar Sokağının adı, "3 Şehitler Sokak" olarak değiştirildi.

ABD Konsolosluğu'na 9 Temmuz 2008 tarihinde yapılan silahlı saldırıda şehit olan 3 polis memuru için, saldırının yıldönümünde İstinye'deki ABD Başkonsolosluğu önünde anma töreni düzenlendi. Törene İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, ABD İstanbul Başkonsolosu Sharon Wiener ve şehit polis memurlarının aileleri katıldı. Geniş güvenlik önleminin alındığı törende, polis davetlileri ince bir aramadan geçerdikten sonra tören alanına aldı. Basın mensuplarının da tören alanına uzak bir mesafeden çekim yapmasına izin verildi. Vali Güler, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve ABD Başkonsolosu Sharon Wiener'in konuşma yaptığı törende, şehit aileleri sinir krizleri geçirdi. Baygınlık geçiren şehit yakınlarını diğer polis memurları teskin etti. Tören sırasında konsolosluk binası önünde bulunan ABD bayrağı yarıya çekildi. Çevre esnafı da sokağı bayraklarla donattı.

Konuşmaların ardından, düzenlenen törenle saldırının gerçekleştiği Kaplıcalar Sokak'ın adı "3 Şehitler Sokak" olarak değiştirildi. Ardından konsolosluk binasının önüne şehit polis memurlarının resimleri koyuldu.

09 Temmuz 2008 tarihinde İstinye'deki ABD Başkonsolosluğu'na yapılan terörist saldırıda polis memurları Erdal Öztaş (28), Nedim Çalık ve Mehmet Önder şehit olmuş, 3 terörist de öldürülmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*