Kahraman kapıcı hırsızı yakaladı

Kahraman kapıcı hırsızı yakaladı.13676
  • Giriş : 14.11.2008 / 12:07:00

Adana'da bir kapıcı, hırsızı asansöre kilitleyip hapsederek polise yakalattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, Yenibaraj Mahallesi 9. Sokak'taki Çorak Apartmanı'nda 8 yıldır çalışan kapıcı Mehmet Cingöz (32), merdiven temizliğine çıktığı sırada, 13. katta oturan Macit Zan'ın evinin kapısının kırıldığını ve bir kişinin asansöre bindiğini gördü.

Merdivenlerden koşarak asansöre yetişmeye çalışan Cingöz, 7. katta asansörü yanında bulunan anahtarla kilitledi. Asansörün iki kat arasında durmasını sağlayan Cingöz, durumu polise haber verirken, polisler gelene kadar
şüphelinin asansörden çıkıp kaçmasını önlemek için apartmanın ve bahçenin giriş kapılarına da kilit vurdu.

Polis ekiplerinin gelmesinin ardından kapıcı, asansörü açarak zanlıyı teslim etti. Ekipler yaptıkları araştırmada zanlının hırsızlıktan sabıkası bulunan M.Z. olduğunu belirlendi.

Zanlının yanında, kapıları açmak için kullandığı demir levye, el feneri ve parmak izinin çıkmaması kullandığı çorap bulundu. Zanlıyı dışarıda bekleyen ve gözcülük yaptığı öğrenilen 2 kişinin ise polisleri görünce kaçtığı belirtildi.
Ev sahibinin gelmesinin ardından konutta yapılan aramada, bir adet pırlanta yüzüğün çalındığı anlaşıldı. Yüzük, aramalara rağmen bulunamadı. Bu arada, hırsızlık olayının ardından apartman sakinleri, kapıcı Cingöz'ü
tebrik etti. Bir apartman sakini, Cingöz için "O Türkiye'nin en iyi kapıcısıdır. Onun yerinde başka biri olsa 'bana ne' diyerek arkasını dönüp giderdi, ancak Mehmet 8 yıldır burada çalışarak ailemizden biri oldu" dedi.

Hırsızı yakaladığı için gururlu olduğunu ifade eden kapıcı Mehmet Cingöz, "gürültü duydum. 13'üncü katta çıktığımda kapının açık olduğunu ve bir kişinin asansöre bindiğini gördüm. Merdivenlerden koşarak yanımdaki asansör anahtarı ile kapıyı kilitledim. Daha sonra apartmanın giriş kapısını kapattıktan sonra polisi aradım. Polisler gelince asansörü zemin kata indirip kapıyı açtım, zanlıyı çıkartarak teslim ettim" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*