Kahraman köpeklerin faturası polise

Kahraman köpeklerin faturası polise.22291
  • Giriş : 10.07.2009 / 08:00:00
  • Güncelleme : 09.07.2009 / 23:47:13

5 "kahraman" köpeğin ölümünde "ihmali" oldukları öne sürülen 8 polise hem disiplin hem para cezası geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

5 "kahraman" köpeğin ölümünde "ihmali" oldukları öne sürülen 8 polise hem disiplin hem de para cezası geliyor...Köpek Eğitim Merkezi'nde (KEM) "hatırlatma" eğitimine alınan 5 patlayıcı madde dedektör köpeğinin ölümü üzerine Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal'ın talimatı ile başlatılan idari soruşturmada sona gelindi. İhmal sonucu öldükleri anlaşılan kahraman köpeklerin diyeti polislere ödetilecek.

24 ay kıdem tenzili geliyor

Soruşturma geçiren 2'si KEM, 2'si Ankara Emniyeti, 3'ü İstanbul Emniyeti, 1'i de Cumhurbaşkanlığı Koruma Müdürlüğü'nde görevli köpek idarecisi 8 polis memuru hakkında "görevi ihmal" ve "devlet malına zarar vermek" suçundan 12 ay ile 24 ay arasında kıdem tenzili cezası talep edileceği öğrenildi.

Polislerle ilgili son kararı soruşturma dosyasını inceleyecek Merkez Disiplin Kurulu verecek. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün "demirbaşına" kayıtlı olan 5 dedektör köpeğin parası da ölümlerinde ihmali olan polislerden tahsil edilecek. Soruşturmayı yürüten polis başmüfettişleri Köpek Eğitim Merkezi'nden ölen 5 köpeğin maddi değerini sordu. Özel eğitimli köpeklerin her birinin en az 10 bin dolar değerinde olduğu bildirildi.

5'i de hibe edilmiş

Eğitimi sırasında ölen 5 köpeğin hepsi de hibe çıktı. Kahraman köpeklerin Köpek Eğitim Merkezi'nde görevli polislerin "aracılığı" ile vatandaşlarca emniyete hibe edildikleri anlaşıldı. 3-7 yaşlarındaki köpeklerin maddi değerlerinin bildirilmesinden sonra "idarecisi" olan polislere fatura çıkartılacak.

Yenileri tayin edildi

6 yıldır birlikte olduğu "köpeğin" ölümü üzerine fenalık geçiren polis memurunun ise kalp spazmı geçirdiği anlaşıldı. Hastaneye kaldırılan köpek idarecisi polis memuru tedavi edildikten sonra taburcu edildi. KOM Daire Başkanlığı, üzücü olaydan sonra hizmetlerin aksamaması için ölen 5 köpeğin görev yaptığı Ankara ve İstanbul Emniyeti'ne 1-2 yaşlarında 5 genç patlayıcı dedektör köpek tayin etti.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*