Kahraman: Ruh hastası şizofren...

Kahraman: Ruh hastası şizofren....13640
  • Giriş : 16.07.2017 / 08:22:00

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 15 Temmuz şehitlerinin anma töreninde konuşma yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, geçtiğimiz yıl 15 Temmuz'daki kanlı darbe girişiminde şehit düşen 250 vatandaşımızın anma töreninde konuşma yaptı. Kahraman, "Ruh hastası şizofrenin 40 yıllık hainlik planını çöpe attık." dedi.

Meclis Şeref Kapısı önüne platform kurulurken, Meclis binasına 15 Temmuz logosu ve Türk bayrağı yansıtıldı. Ellerinde Türk bayraklı vatandaşlar tören alanını doldururken, darbe girişiminde şehit olanların isimleri okundu. Tören alanında yoğun güvenlik önlemleri alınırken dev ekranlardan Milli Birlik Yürüyüşü canlı yayınlandı. 

Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, Kuran'ı Kerim okunması ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in dua okumasıyla devam etti. Daha sonra 15 Temmuz gecesi  Meclis'te yaşanan anlara ait görüntüler ışık gösterisiyle yansıtıldı.

Kürsüye çıkan Meclis Başkanı İsmail Kahraman, vatandaşlara seslendi. Kahraman, 15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi Meclis'te yaşananları anımsatarak şöyle konuştu:

"15 Temmuz gecesi ruh hastası şizofrenin 40 yıllık hainlik planını çöpe attık. Marşlarla, elimizde bayraklarla bir demokrasi şöleni yapıyoruz. Geçen sene bu gece tarihimizin en büyük ihanetiyle karşı karşıya kaldık. Yılmadık, yorulmadık, gece boyu mücadele ederek bu ihanete karşı koyduk. Ülkemizde bir daha herhangi bir darbe girişimine kimse cesaret edemeyecek. Zaferlerle dolu bir tarihe sahibiz. Geçen yıl verdiğiniz 249 şehidimizi rahmetle anıyorum. Geçen yıl bir ay süreyle nöbet tuttuğumuz meydanlar bugün yine doldu. Bu gece de nöbetteyiz. Geçen sene Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına kulak vererek meydanları doldurarak bu hain girişime bir dur dedik. Densizler, hadsizlere hadlerini bildirdik. Bu hainlerin yaptıkları yanlarına kar kalmayacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*