Kahraman şehitin annesinden duygulandıran sözler

Kahraman şehitin annesinden duygulandıran sözler.11550
  • Giriş : 14.11.2007 / 05:22:00
  • Güncelleme : 14.11.2007 / 00:46:27

Oğlunun kahramanca çarpışıp şehit düştüğünü öğrenen anne, "Yüreğim ferahladı." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Oğlunun teröristlerle girdiği çatışmada kahramanca çarpışıp şehit düştüğünü öğrenen anne, "Yüreğim ferahladı." dedi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca'da şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın çatışma anındaki tavırlarını komutasındaki askerlerden öğrenen başta annesi olmak üzere tüm akrabalarının göğsünü kabarttı.

Oğlunun PKK'lı teröristlere karşı kahramanca çarpışarak şehit düştüğünü öğrenen anne Nefise Uysal (79), "Aslan oğlum, Mustafam" diyerek mezarını ziyaret ederek dua etti. Oğlunun, Antalya'nın Manavgat ilçesi Çardak köyü mezarlığına 23 Ekim 2007 tarihinde toprağa verilmesinden bu yana her gün mezarını ziyaret ettiğini belirten şehit annesi Nefise Uysal, her ziyaret edişinde mezarından aldığı bir avuç toprağı kokladığını ifade etti. PKK'lıların esir aldığı sekiz askerin, askeri mahkemede oğlu ile ilgili verdiği ifadeleri duyunca göğsünün kabardığını belirten anne Nefise Uysal, mezarlığı her ziyaret edişinde duasını yaptıktan sonra oğlu ile dertleşerek mezar taşını öptüğünü söyledi.

Oğlunun emekli olmasına üç yıl kaldığını, piyade uzman çavuş olmasına karşın esas uzmanlık alanın havan topçusu olduğunu belirten Nefise Uysal, okullar açılmadan önce Çardak köyüne kendisini ziyarete geldiğini ve Ankara'ya 2 defa doktora götürdüğünü söyledi. Şehit oğlunun toprağa verilmeden önce yüzünü son kez gördüğünü ifade eden şehit annesi, oğlunun sağ karın boşluğuna isabet eden kurşundan başka, yarasının bulunmadığını kaydetti. Nefise Uysal, "Şehit oğlum, Mustafam, benim her şeyimdi. Oğlumu Allah(cc) bizden daha çok seviyormuş ki yanına aldı. Oğlumun PKK'lı teröristlere karşı kahramanca çarpışarak şehit olduğunu öğrenince yüreğim ferahladı. Oğlumla gurur duyuyorum. Her gün yatmadan çerçeveli fotoğrafını öperek yatıyorum. Gün doğumu ve gün batımında mezarını ziyaret ederek dua ediyorum. Her anne gibi benimde yüreğim yanıyor. Oğlum hayatı boyunca bir karıncayı bile incitmemiştir. Soy ismi gibi Uysal bir kişiydi. Benim bir dediğimi iki etmez. Günlük telefonla arayarak, sağlımı sıhhatimi sorardı. Mustafam bir başka idi." diye konuştu.

Öte yandan ağabeyinin PKK teröristlere karşı kahramanca çarpışarak şehit düştüğünü öğrenen öğretmen şehit kardeşi Ali Uysal, ailecek ağabeyleri ile gurur duyduğunu söyledi. Ağabeyinin piyade olmasına karşın usta havan topçusu olduğunu belirten şehit kardeşi Ali Uysal, daha önceki operasyonlarda ağabeyinin 2 defa yaralandığını ifade etti. Eşinin teröristlere karşı onurlu bir şekilde mücadele ederek şehit olmasının kendisini duygulandırdığını ifade eden şehit eşi Meral Uysal, devletten tek isteğinin PKK terör örgütünün kökünün kazınarak, şehit askerlerin öcünün alınması olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious