Kahraman Türk askeri teröriste işte böyle cevap verdi!

Kahraman Türk askeri teröriste işte böyle cevap verdi!.16587
  • Giriş : 27.10.2007 / 11:53:00
  • Güncelleme : 27.10.2007 / 13:51:57

Hain saldırının olduğu gün kendisini teslim almaya gelen PKK’lı teröriste bu sözlerle karşılık verdi ve vuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İçi vatan sevgisiyle dolu olan bir uzman çavuş, hain saldırının olduğu gün kendisini teslim almaya gelen PKK’lı teröriste bu sözlerle karşılık verdi ve vuruldu. Şimdi ölüm-kalım mücadelesi veriyor.

Yüreğimizi yakan Dağlıca baskınında içi “vatan sevgisiyle” dolu bir Mehmetçik, şehit olma pahasına PKK’lı hainlere teslim olmadığı için kurşunlara hedef olup yaralandı. O Mehmetçiğin adı Komando Uzman Çavuş Sadık Atılmış’tı... Diğer yaralı askerlerle birlikte tedaviye alınan Sadık Çavuş’un, insanın yüreğini kabartan kahramanlık öyküsü şöyle yazıldı:

TÜRK ASKERİ BUDUR

Diğer yaralı askerlerin doktorlara anlattığına göre; Dağlıca Taburu’nun uzak emniyetini sağlayan iki üs bölgesinden birinde görev yapan Uzman Çavuş Sadık Atılmış, K.Irak’tan sızan 200 kişilik PKK’lı terörist grubunun ilk roketatar saldırısında ayağından yaralandı. Ayağı parçalanan Atılmış, mevziye sızan bir teröristin “teslim ol” çağrısına, “Sen Türk askerinin ne zaman teslim olduğunu gördün şerefsiz” diye karşılık verdi.

GÖZÜ DÖNMÜŞ TERÖRİST

Gözü dönmüş terörist, bu sözler üzerine teslim olmak istemeyen çavuş Atılmış’ın kafasına kurşun sıkıp diğer mevzilere yöneldi. Kafasından vurulan ve ayağı parçalanan kahraman çavuş, saldırıdan saatler sonra helikopterle Hakkari Dağ Komando Tugayı içerisindeki 30 yataklı seyyar cerrahi hastanesine getirilebildi.

ASKERLERİ ANLATTI

Aynı mevzide yaralanan erbaşlar komadaki komutanlarının gösterdiği kahramanlığı, tedavilerini yapan cerrahlara anlattı. Seyyar cerrahi hastanesinde görevli doktorlar, ağır yaralı Atılmış’ın hayatını kurtarmak için seferber oldu. Cerrahlar, gözyaşları içerisinde yaralı çavuşun ayağını kesmek zorunda kaldılar. Sadık Atılmış, ameliyattan sonra ambulans uçakla Ankara GATA’ya sevk edildi. Beyin Cerrahi Yoğun Bakım ünitesinde tedavi gören Atılmış’ın durumu kritik.

BUNUN ADI VATAN SEVGİSİ

Dağlıca Taburu’nda görevli Komando Uzman Çavuş Sadık Atılmış’ın hayata döndürülmesini sağlayan cerrahi ekipteki bir doktor, ameliyattan sonra tabip arkadaşlarına gönderdiği bir elektronik postada, “Bu kahramanlık öyküsü ile vatan sevgisinden daha bir yüce sevginin olmadığına bir kez daha tanık oldum” dedi.

SKORSKY YERDEN VURULDU

Bu arada hain saldırıdan sonra Hakkari’den Jandarma Özel Harekat (JÖH) timlerini Dağlıca’ya atmak isteyen 2 Sikorsky helikopterine yerden atılan uçaksavar mermilerinin isabet ettiği öğrenildi. Uçaksavar mermileri isabet eden helikopterler bu yüzden 2 timi çatışma bölgesine indiremedi. Keskin nişancı rütbeli askerlerden oluşan JÖH timleri çatışma bölgesine yakın bir noktaya indirilmek zorunda kaldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious