Kahramanmaraş şehidini uğurladı

Kahramanmaraş şehidini uğurladı.16502
  • Giriş : 06.12.2007 / 15:11:00

Şehit er Hüseyin Varol, Kahramanmaraş'ta toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde, eğitim atışı sırasında meydana gelen havan topu kazasında şehit olan Jandarma Er 20 yaşındaki Hüseyin Varol, memleketi Kahramanmaraş'ta gözyaşları arasında toprağa verildi.

Çukurca İlçesi Sivritepe Mevkii'nden Darsinki bölgesine atılan havan topunun yanlışlıkla askerlerin bulunduğu mevziye düşmesi sonucu şehit olan Hüseyin Varol için memleketi Kahramanmaraş'taki Ulu Cami'de tören düzenlendi.

Törene, Vali Vekili Abdullah Şahin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İzzet Ocak, Belediye Başkanı AKP'li Mustafa Poyraz, İl Jandarma Komutanı Albay Ernail Keleş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Balduk, Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, şehidin İstanbul'da yaşayan ailesi ve yaklaşık bin kişi katıldı. Cenaze töreninde terhisine 4 ay kala oğlunu şehit veren baba Namık Kemal Varol, anne Ülger ve kardeşleri Zeynep ve Kenan gözyaşlarına boğuldu.

‘RAHAT UYUYUN’

Cenaze namazı öncesi törende konuşan Ulaştırma Binbaşı Selim Özay, şunları söyledi:
“Sorulacak hesaba Hüseyin'imizin hesabı da eklenmiştir. Bu bir avuç satılmışın, bu cibilliyeti karışık nankörlerin, bu kalleşlerin oyunlarını bozmak, Türk yurduna, Türk ulusuna uzanan bu pis, iğrenç, kanlı elleri kırmak için canı pahasına görev yaparken şehit düşen Mehmetlerim, Hüseyinlerim rahat uyuyun. İntikamınız alınacaktır.

Kimse endişeye kapılmasın; Hüseyinlerimiz için, Biz Türk’üz, Biz Mehmet’iz, Biz Hüseyin’iz diyemeyenler, size inat, Hüseyin’in babası, annesi, ‘Vatan Sağ olsun’ diyorlar. Onlar, Maraş kalesinde Türk bayrağını dalgalandıran kahramanların torunlarıdır ve evlatları da bu bayrak uğrunda kahramanca şehit olmuştur. Namık Kemal baba, Ülger ana, artık sizin evladınız biziz. Kardeşimiz, biz askerlerin en büyük rütbesi olan şehitlik rütbesini alarak sadece cismen aramızdan ayrılmaktadır. Şehidimiz, artık bayraktaki kırmızı, gökteki ay, ışıldayan yıldız ve kutsal vatan toprağıdır. Bizim varlığımız da Türk varlığına armağan olsun. Ailen ve silah arkadaşların olarak bizler, seni asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.”

Konuşma ve namazın ardından şehidin cenazesi omuzlarda Kıbrıs Meydanı'na kadar taşındı. Cenazeye katılanlar, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Meclis'te PKK istemiyoruz’ sloganları attı. Şehidin cenazesi daha sonra Şeyhadil Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verildi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious