Kahramanmaraş Valisi açıklama yapmıyor

Kahramanmaraş Valisi açıklama yapmıyor.14445
  • Giriş : 27.03.2009 / 18:37:00

Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, "Tarif edilen mevki çok sarp, karlı ve sisli bir yer. Enkaza ulaşıldığında bana telsizle verilen bilgi doğrultusunda ilk açıklamayı yapacağım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri taşıyan ve önceki gün düşen helikopterin yeri tespit edilen enkazına ulaşmak için çıkan konvoyun ilerlemesine daha fazla izin verilmeyerek bekletildiği bölgede olan Kahramanmaraş Valisi Tanılır, "Burası telefonların çektiği son nokta o nedenle ben burada bekliyorum" dedi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil ve Emniyet Müdürü Emniyet Oğuz Kağan Köksal'ın yola devam ettiğini belirten Tanılır, enkaza ilk olarak köy korucularının ulaştığını ve İçişleri Bakanı Atalay'ın açıklama yapmasından sonra tüm ekiplerin bölgeye hareket ettiğini bildirdi.

Enkaza ulaşan bazı vatandaşların televizyonlar ile irtibat kurarak bazı kafa karıştırıcı açıklamalar yaptığını öğrendiğini belirten Vali Tanılır, "(Bize sorsalardı burayı gösterirdik) demişler. Bu açıklamayı kabul edebilmek mümkün değil. Bunlar akla ziyan açıklamadır" diye konuştu.

Bu tür açıklamalara itibar edilmemesini isteyen Vali Tanılır, şunları söyledi:

"Olay duyulduğu ilk andan itibaren Valiliğimiz derhal harekete geçmiş ve benim koordinasyonumda çalışmalar başlatılmıştır. İlgili tüm birimler harekete geçirilmiş daha sonra Sayın İçişleri Bakanı'mız bölgeye gelmiştir. Ondan sonra da Bakanı'mızın başkanlığında her türlü çalışma planlı bir şekilde yürütülmüştür.

Sinyal analizi çerçevesinde bölge tümüyle taranmıştır. Vatandaşlardan gelen her türlü ihbar değerlendirilerek ona göre de aramalar yürütülmüştür. Eğer biliyor idiyseniz neden bize bildirmediniz."

Vali Tanılır, enkazın bulunduğu bölgenin daha önce de tarandığı ancak hava koşulları nedeniyle o noktaya ulaşılamadığı yolundaki haberlerle ilgili olarak da, "Bu bölge dahil, birçok bölgede aramalar yapıldı. Birincisi coğrafya lahana gibi, engebeli, kıvrımlı, derin vadi ve kayalarla kaplı. Sisli ve karlı bir bölge. Dünkü helikopter ile yapılan bir arama faaliyetine ben ve Emniyet Genel Müdürümüz de bizzat katıldı. Skorsky helikopterle yapılar aramada biz arazideki durumu daha iyi görme fırsatı elde ettik. Sis de olunca görüntü alınabilmesi mümkün değil. Kimse bu tür açıklamalara itibar etmesin" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*