Kahvehanelerde bile iddianame takip edildi

Kahvehanelerde bile iddianame takip edildi.27854
  • Giriş : 14.07.2008 / 11:47:00

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin'in, Ergenekon iddianamesi ile ilgili düzenlediği basın toplantısını, kahvehanedeki vatandaşlar dikkatle ve şaşkınlıkla izledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon terör örgütü ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame canlı yayında açıklandı. Herkesin merakla beklediği iddianamenin içeriği konusunda bilgi verilmedi. Saat 11:00'da başlaması beklenen açıklama, biraz daha erken başladı. Kahvehaneye toplanan vatandaşlar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin'in açıklamalarını dikkatle izledi. Kimileri açıklama sırasında şaşkınlığını gizleyemedi. Toplantı bitine kadar kimse televizyonun önünden ayrılmadı.

Başsavcının iddianame ile ilgili söylediklerine şaşırdığını söyleyen bir vatandaş, "İçeriği konusunda bir şey söylemedi. Bu dava uzun sürer. Davanın sivil mahkemede görülmesi gerektiğini düşünüyorum. Böylece kamuoyu daha açık bilgilenir. Askeri mahkemede yargılanırlarsa üstü örtülü olur" diye konuştu.

Basın toplantısını izleyen Mustafa Yağcı isimli vatandaş ise, açıklamalara şaşırdığını dile getirdi. Suçluların hak ettiği cezayı almasını isteyen Yağcı, "Millet onlara güvenmiş, belli yerlere gelmişler. Hak ettiyseler cezalandırılmalılar" şeklinde konuştu.

Öte yandan Başsavcı Egnin'in yaptığı açıklamayı 21 naklen yayın aracı takip etti. Yerli ve yabancı 200 basın mensubunun toplantıya katıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*