Kainat güzeli yakayı ele verdi

  • Giriş : 05.06.2006 / 00:00:00

Alkollü araç kullanan 1989 kainat güzeli Meltem Hakarar, kaza yapınca yakayı ele verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mercedes marka Caprio spor otomobiliyle bariyerlere çarparak hafif şekilde yaralanan Hakarar, kendisini araçtan çıkartarak hastaneye götürmek isteyen sağlık görevlilerine de itiraz etti. Yatırıldığı sedyeden aniden kalkarak sağlık görevlilerini azarlayan Hakarar, olay yerinden bir arkadaşının motorsikleti ile ayrılmak üzereyken son anda trafik polisleri tarafından engellendi. Polis tarafından ikna edilerek hastaneye götürülen Hakarar'ın yapılan alkol muayenesinde 330 promil alkollü olduğu belirlendi. 500 YTL para cezası kesilen Hakarar'ın ehliyetine de 6 ay süreyle el konuldu.

Edinilen bilgiye göre, Mercedes marka 34 SLK 67 plakalı spor otomobili ile çevreyolu'ndan Kadıköy istikametine seyreden "1988 Türkiye Güzeli" ve "1989 Kainat Güzeli" ünvanlarının sahibi Meltem Hakarar Hasanpaşa mevkiinde direksiyon hakimiyetini kaybetti. Savrulmaya başlayan araç yolun sağ ve sol tarafında bulunan bariyerlere çarptıktan sonra ancak durabildi. Bu sırada kazayı görünce araçlarından inerek Hakarar'ın bulunduğu otonun yanına gelen diğer sürücüler, olay yerine sağlık ekiplerini çağırdı.

Hakarar, sağlık ekiplerinin kaza yerine ulaşması ile boynuna boyunluk takılarak dikkatlice konulduğu kaşık sedye ile araçtan çıkartıldı. Sedyeye bağlanan Hakarar ambulansa konulmak istendiği sırada ise aniden boynundaki boyunluğu çıkartıp yere attı ve doktorun ısrarlarına rağmen bağlandığı kemerleri sökerek ambulanstan indi. Kendisini görüntüleyen gazeteciye de sinirlenen ve üzerine yürüyen Hakarar, kullanılmaz hale gelen otosundan çantasını da aldıktan sonra kaza yerine gelen bir kişinin motorsikleti ile olay yerinden ayrılmak istedi.

Hareket eden motorsikleti son anda fark ederek durduran trafik polisleri, motorsiklet sürücüsünü durdurarak Hakarar'dan kimliğini istedi. Kendisine kimlik sorulmasına sinirlenen Hakarar, polislere önce kimliğini vermeyeceğini söylemesine rağmen daha sonra annesiyle kavga ettiğini, kimlik ve ehliyetinin yanında olmadığını söyledi. Hakarar'ın tedaviyi de reddederek olay yerinden kimlik beyan etmeden ayrılmak istemesi karşısında şaşkına dönen trafik ekipleri, Kainat eski güzelini uzun süre ikna etmeye çalıştı.

Polislerin ısrarı sonucunda Motorsikletten inen Hakarar, bir süre daha polis ve sağlık ekipleri ile tartışmaya devam etti. Hakarar'ı motorsikleti ile olay yerinden götürmek isteyen kişiye de yaptığının yanlış olduğunu anlatan trafik ekipleri, Hakarar'ı tanıyıp tanımadığını sordu. İsmi öğrenilemeyen motorsiklet sürücüsü de polislere "Bayanı tanımıyorum, yoldan geçiyordum kazayı görünce yardım için durdum, kendisi ambulansa binmek istemeyerek benimle gelmek istedi, onu burada mı bıraksaydım" dedi. Ancak motorsiklet sürücüsünün bir ara Hakarar'ın beline sarılması ve daha sonra ambulansı takip ederek Hakarar ile birlikte hastaneye girmesi dikkatlerden kaçmadı.

Uzun uğraşlar sonucu ikna edilerek ambulansa bindirilen Hakarar, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Hakarar'ın burada yapılan alkol muayenesinde 330 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Karayolları Trafik Kanunu'nun 48/5. maddesine muhalefet suçundan 500 YTL para cezası kesilen Hakarar'ın ehliyetine de 6 ay süreyle el konuldu.

1988 yılında Türkiye Güzeli ve 1989 yılında da Kainat Güzeli seçilen Meltem Hakarar, bir süre TREND Dergisi'nin Genel Yayın Yönetmenliğini, ulusal bir televizyon kanalının Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nü ve bir televizyon programının da yapımcılığını üstlenmişti. 2000 yılında işadamı Avi Behar'la evlenen Hakarar 2003'te boşanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious