'Kainat yetim kaldı!'

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Ege Bölge Vaizi Alim Kara, Hazreti Peygamber'in zirve insan oldğunu belirterek, insanlığın şefkati, merhameti, sabrı, adaleti, sadakati, cömertliği, emin olmayı ve problemleri çözmeyi en güzel şekilde O'ndan öğrendiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konferansta konuşan Alim Kara, "Efendiler Efendisi"nin dünyaya gelmesiyle kâinatın şereflendiğini, gitmesiyle de yetim kaldığı ifade etti.

Hazreti Peygamber'in "bizim halimize bakarak ağladığını" dile getiren Kara, "Acaba bizlerin ve hanelerimizin durumu O'nun söylediklerine ve yaşamına ne kadar uygun? Çıkıp gelse rahatlıkla karşılayabilecek miyiz?" diye sordu.

Sadece Huneyn muharebesinden Hazreti Peygamber'in şahsına kalan ganimetin 40 bin koyun değerinde olduğunu, ancak O'nun Medine'nin en fakiri gibi yaşadığını, açlık sebebiyle yerinden kalkamadığı zamanların çok olduğunu belirten Kara, "Allah'ın davası uğruna aç kalanlara cehennem ateşinin tesir etmeyeceği müjdeleniyor." dedi.

Gölhisar Belediye Başkanı Mehmet Yavuzer'in, vaiz Kara'ya bir demet gül takdim ettiği programda, konuklara Zaman Gazetesi'nin kültür yayınları hediye edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious