Kaka, İtalya'da da en iyi seçildi

Kaka, İtalya'da da en iyi seçildi.9484
  • Giriş : 29.01.2008 / 14:12:00

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) tarafından 2007 yılının en iyi futbolcusu seçilen AC Milanlı Kaka, İtalya'da da 2007'nin en iyisi seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) internet sitesinde yer alan haberde, her yıl İtalyan Futbolcular Derneği tarafından verilen ''Futbolun Oscarları'' ödül töreninde, AC Milan'ın orta saha oyuncusu Kaka'nın, 2007 yılının en iyi futbolcusu seçildiği belirtildi.
2007 yılında Avrupa'nın En İyi Futbolcusu töreninde ''en iyi yabancı oyuncu'' ödülünü de alan Kaka'nın yanı sıra, AS Roma'nın kaptanı Francesco Totti ''en iyi İtalyan futbolcu'' ve ''en iyi forvet'' seçilirken, Haziran ayında sporu bırakan, İtalya Milli Takımı ve Lazio'nun eski kalecisi Angelo Peruzzi, ''en iyi kaleci'' ödülüne değer görüldü.
Inter'in oyuncusu Marco Materazzi'nin ''en iyi defans oyuncusu'' seçildiği törende, Fiorentina'nın orta saha oyuncusu Riccardo Montolivo da ''en iyi genç futbolcu'' ödülünü aldı. AS Roma'nın teknik direktörü Luciano Spalletti ise en iyi ''teknik direktör'' unvanının sahibi oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious