Kaka'dan yalanlama!

  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

AC Milan'ın yıldız futbolcusu Kaka'nın, Hırisyanlığı terkederek Müslüman olduğu biçiminde çıkan haberlerle ilgili kulübünden açıklama yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaklaşık 4 günden bu yana kimi internet sitelerinde dedikodu konusu olan haber konusunda bir AC Milan Kulübü yetkilisi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Kaka'nın Müslüman olduğu doğru değil. Kaka, konuya ilişkin haberlerden kendisine sözettiğimizde de gülüp geçmeyi yeğledi'' dedi.

AA muhabirinin kendisine telefonla ulaştığı AC Milan Kulübü yetkilisi, bu haberin yalnızca bir söylentiden ibaret olduğuna değinerek, konuya ilişkin AC Milan Kulübü veya oyuncu tarafından resmi bir yalanlama yapılmasına gerek duyulmadığını da bildirdi. Yetkili, ''Bu nedenle ismimin açıklanmasını da istemiyorum. Ama o söylenti, asılsız bir haberden ibaret olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim'' diye konuştu.

Kaka'nın Müslüman olduğuna ilişkin iddia, ilk kez 14 Ekim'de Suudi Arabistan spor gazelerinden El Riyadiyye'de, İbrahim El Radiyani imzasıyla yayımlanan bir haberde ortaya atılmıştı. El Arabiyye Televizyonu'nun internet sayfası tarafından da alıntılanan haberde, Kaka'nın geçen haftalarda Kuveyt Club takımıyla yapılan özel maç nedeniyle Kuveyt'te bulunduğu sırada İslam konusunda okuduğu kitaplardan etkilenerek Müslüman olduğu ileri sürülmüştü.

Haberlerde, Kaka'nın Müslüman olduğunu kendi internet sitesinde de duyurduğu iddia edilmekle birlikte, söz konusu internet sayfasına ilişkin herhangi bir adres de verilmemişti. Kulüp yetkilisi, ''Zaten Kaka'nın herhangi bir resmi internet sayfası da yok'' dedi. Kaka'nın Müslüman olduğuna ilişkin Suudi Arabistan çıkışlı iddia, İngiliz ve İtalya'daki bazı spor portallarına da konu olmuştu.

Haber portalları, genel itibarıyla söz konusu iddiayı sayfalarına taşımakla yetinmişlerdi. İtalyan haber portalları ise haberi aktarırlarken, iddianın inandırıcı olmadığına da dikkati çekmişlerdi. ''Kaka'' lakabıyla tanınan Ricardo Izecson dos Santos Leite adlı 24 yaşındaki Brezilyayı yıldız oyuncu, dindar bir Katolik olarak biliniyor.

Halen AC Milan'da 22 numaralı formayla top koşturan Kaka, Brezilya'daki dindar Katolik oyuncuların oluşturdukları ''Tanrı'nın Atletleri'' adıyla bilinen grubun üyelerinden biri olarak da tanınıyor. Grubun üyeleri, dinsel inançlarını sportif yaşamlarıa da yansıtan, maç öncesinde dua ve ıstavroz çıkarmaya da özen gösteren tutumlarıyla dikkati çekiyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious