Kalaşnikofu askeri birliğinden mi çaldı?

Kalaşnikofu askeri birliğinden mi çaldı?.12874
  • Giriş : 18.05.2009 / 12:43:00

Dün fabrika içerisinde 3 kişiyi silah tehdidiyle rehin alıp, sonra intihar etmesinin ardından kalaşnikof soruşturması çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayseri'de çalıştığı fabrikada 3 kişiyi rehin alan daha sonra intihar eden kişinin, olayda kullandığı kalaşnikof marka silahı, 8 ay önce terhis olduğu askeri birlikten çaldığı ihtimali üzerinde durulduğu, soruşturmanın bu yönde sürdürüldüğü bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 6. Cadde'de bulunan bir fabrikada servis sürücüsü olarak çalışan Salih Ergül'ün dün fabrika içerisinde 3 kişiyi silah tehdidiyle rehin alıp, rehineleri serbest bıraktıktan sonra intihar etmesinin ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yetkililer, yapılan araştırma sonucu, Salih Ergül'ün olayda kullandığı kalaşnikof marka silahı, 8 ay önce terhis olduğu askeri birlikten çaldığının tahmin edildiğini kaydetti.

Yetkililer, Salih Ergün'ün görev yaptığı birlikte, bir adet kalaşnikof marka silah çalınması olayıyla ilgili daha önce ifade verdiğinin öğrenildiğini, ancak çalıntı silahın o dönemde bulunamadığını, Ergül'ün silahı terhis olduktan sonra gizlice Kayseri'ye getirmiş olabileceğini, soruşturmanın bu yönde sürdürüldüğünü ifade etti.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*