Kalbi annesinin yanında kaldı

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Savaş bölgesinden kaçan Yakup; "Kalbim annemin yanında kaldı" diyerek yürekleri dağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Saldırılardan büyük üzüntü duyduğunu anlatan Yakup, annesini getirmek istediğini, ancak onun bu teklifini kabul etmediğini belirterek, "Türkiye'ye döndüm ancak kalbim annemin yanında kaldı." dedi.
İstanbul'da bir halkla ilişkiler şirketinde çalışan Lübnan kökenli Türk vatandaşı Jak Yakup, kızları 9 yaşındaki Selina ile 5 yaşındaki Melisa'yı da alarak eşi Funda ile birlikte Kuzey Lübnan'daki Hamat köyüne gitti. Yaklaşık 15 gün önce izin alarak gittiği ülkesinde uzun süreden beri görmediği annesi Mari ile hasret giderdiklerini anlatan Yakup, İsrail'in başlattığı saldırılardan dolayı ülkesinden erken ayrılmanın hüznünü yaşıyor. Ortadoğu'da yaşanan gerginliklerin mutlaka bitmesi gerektiğini kaydeden Yakup, savaşın kimseye fayda sağlamayacağını dile getirerek, "Dünya ülkeleri Ortadoğu'daki bu ateşi söndürmeli." dedi. Hasret giderdiği annesinden savaş sebebiyle ayrılmasından büyük üzüntü duyduğunu kaydeden Yakup, ayrılırken annesi Mari'yi getirmek istediğini ancak onun bu teklifi reddettiğini söyledi. Yakup, "Kimse annesinden bu şekilde ayrılmak istemez herhalde, onu savaşın hüküm sürdüğü bir bölgede bıraktığım için üzgünüm." diye konuştu.

İsrail bombardımanı altındaki Lübnan'dan Beyrut Limanı'na yaklaşan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait İskenderun gemisiyle Mersin'e gelen 1200 Türk vatandaşı arasında yeralan Yakup ailesi, buradan Adana'ya geldi. Daha sonra ise 18.20 uçağıyla İstanbul'a uçtu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious