Kalbi sağda tüp bebek

Kalbi sağda tüp bebek.17726
  • Giriş : 25.05.2008 / 10:20:00

Batman'da 13 yıldır çocuk özlemi yaşayan çift, tüp bebek yöntemi ile üçüz sahibi oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yedi buçuk aylık doğan üçüz bebeklerden birinin kalbinin sağda olduğu öğrenildi. doktorlar, bebeği yaşatmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Batman'da, dünyaya gelen ilginç bebeklere bir yenisi daha eklendi. Birkaç ay önce hayata merhaba diyen dördüzler, daha sonra dünyaya gelen 7 buçuk kiloluk 'sumo bebek' ve geçen hafta hayata gözlerini açan 450 gramlık parmak bebeğin ardından önceki gün de erken doğum sonucu üçüz bebek dünyaya geldi. Yaklaşık bir kilogram ağırlığında olan bebeklerden birinin kalbinin sağda olduğu öğrenildi.

13 yıldır çocuk hasreti çeken Hıvzullah ve Muhfiye Çelik çifti, tüp bebek uygulaması ile üçüz bebek dünyaya getirdi. Yedi buçuk aylık dünyaya gelen bebeklerden birinin kalbinin sağda olduğu öğrenildi.

Batman Medical Park Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Kenan Önder gözetiminde tedavileri yapılan bebeklerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Bebeklerden birinin dünyada nadir rastlanan "dextro kardi" (kalbin sağ tarafta olması) hastası olması nedeniyle özenle takip edildiğini ifade eden Dr. Önder, "Bebekler şu an 24 saat kontrol altında tutuluyor. Yaklaşık bir kilo ağırlığındalar. Kalbi sağda olan bebekte solunum sorunu var, bunu gidermeye çalışıyoruz. Kalbinin sağda olması ilerde herhangi bir sorun teşkil etmez" diye konuştu.

13 yıl aradan sonra üçüz bebek sahibi olduklarını belirten Hıvzullah Çelik ise, yoğun bakımda olan bebeklerini daha göremediğini ve heyecandan çok korku yaşadığını söyledi. Baba Çelik, "İnşallah bebeklerime bir şey olmaz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious