Kaleci aşkına geri dönüyor

Kaleci aşkına geri dönüyor.18038
  • Giriş : 20.12.2007 / 08:28:00

Beşiktaş'ta geçen sezon sakat sakat oynayarak büyük özveri gösteren kaleci Murat Şahin 6 aylık ayrılığın ardından iddialı döndü: "Eldivenleri alacağım"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş'ta geçtiğimiz sezon alternatifi olmadığı için ön çapraz bağları kopuk bir halde tam 7 kez kadroya giren ve bir kez de maça çıkan kaleci Murat Şahin, uzun tedavi döneminin ardından iddialı bir şekilde geri döndü. 6 ay kadar sahalardan uzak kalan Murat, ayağının tozuyla SABAH'ın sorularını yanıtladı. Artık zor günlerin geride kaldığını söyleyen tecrübeli file bekçisi, Rüştü ve Hakan'a meydan okuyarak, "Bıraktığım yerden devam edeceğim. K a - leyi alacağım. Hedefim bir numara olmak ve kendimi kanıtlayarak eldiveni giymek" şeklinde konuştu.

KEŞKE YAPMASAYDIM DEDİM

Geçirdiği ameliyat sonrası 5 Kasım'dan beri yeniden takımla çalışmalara başladığını söyleyen Murat, "Adaptasyon süresinde bir sıkıntı yaşamadım. Şu anda herşeyimle hazırım ve kaleye talibim. Sakatlığın izlerini tamamen sildim. Eğer sakatlandığımda hemen ameliyat olsaydım 2 ay erken dönecektim. Ancak geçen yıl yaptığım fedakârlıktan dolayı uzun bir süre kaybettim. Hem maddi hem de manevi olarak çok yıprandım. Keşke o fedakarlığı yapmasaydım dediğim an çok oldu. Yine de artık bunları düşünmenin faydası yok. Hepsini aştım. Bütün kötü günleri geride bıraktım. Bundan sonra geleceğe bakıyorum" diye konuştu. Beşiktaş'ta kaleci mevkii için çok fazla para harcandığını hatırlattığımız Murat, sakatlanmasaydı kale için bu kadar yatırım yapılmayacağını belirterek, "O zaman fazla kaleci alınmazdı. Şu an takımdaki kalecilerin performansları için yorum yapamam ama ben sakatlanmasaydım bu kadar para harcanmazdı. Bunu net bir şekilde söyleyebilirim" şeklinde konuştu.

ARTIK REKABET OLACAK

4 yıldır siyah-beyazlı formayı giyen ve bu kulübe gönülden bağlı olan Murat Şahin, teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın formayı çalışana vereceğinden de şüphe duymuyor. Hedefinin daima en iyiyi yapmak olduğunu ifade eden Murat şunları söyledi: "Bıraktığım yerden devam etmek istiyorum. Benim bir kariyerim ve deneyimim var. Bundan sonra Beşiktaş kalesinde üst düzey bir rekabet yaşanacak. Bundan sonra herkes sahada olabilmek için çok çalışmak zorunda. Hocamız da iyi olana eldiveni verecektir. Ben kendime güveniyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious