Kaleci Volkan: Golü atan da yiyen de takımdır

Kaleci Volkan: Golü atan da yiyen de takımdır.5324
  • Giriş : 22.12.2006 / 00:00:00

Kaleci Volkan, 100. yılda Avrupa'da ses getirecek başarılar elde edeceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Takımda kalması istendiği sürece F.Bahçe formasını giymeyi sürdüreceğini belirten genç kaleci, "Maçta golü atan da yiyen takımdır" dedi.

Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel, sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde, taraftarlardan gelen soruları yanıtladı. “Fenerbahçe olarak neden Avrupa'da başarı elde edemiyoruz” sorusu karşısında, genelde kendilerine bu soru sorulduğunda hep kıyaslama yapıldığını, bunun rahatsız ettiğini vurgulayan Volkan Demirel, şöyle konuştu:
“Hiçbir taraftarımız bizi başka bir takımla kıyaslamamalı. Kendi yaptıklarımıza bakmamız lazım. Bu sezon dikkat ettiyseniz dışarıda oynadığımız tüm maçlarda çok iyi performans gösterdik. Bunun tek sebebi tecrübe ile ilgili. Artık Fenerbahçe yurt dışında da söz sahibi olabilecek bir takım hüviyetinde ve ben inanıyorum ki bu sezon özellikle 100. yılımızda Avrupa'da ses getireceğiz.”

"KAL DENİRSE GİTMEM”

Volkan, sezon sonunda takımdan ayrılıp ayrılmayacağı hakkındaki bir soru üzerine, kulüpte kalmasının istenmesi halinde ayrılmayı düşünmeyeceğini söyledi.

“Benim takımdan ayrılma gibi bir düşüncem yok ama sözleşmem sezon sonu bitiyor” ifadesini kullanan genç kaleci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Başkanımız ve yöneticilerimiz, teknik kadro 'kal' dediği müddetçe her zaman Fenerbahçe'de görev almayı düşünürüm ve isterim. Bu arada başka bir kalecinin transferiyle gidecek değilim. Çünkü kendime güvenim tam. Her oyuncunun yurt dışı hayali vardır ama sadece yurt dışında bir takımda oynamak için Fenerbahçe'den ayrılmak istemem.”

Volkan, Avrupa'da oynamak ile ilgili görüşlerini de açıklayarak, “Avrupa her zaman Türk oyuncu için hayalleri süsleyen bir düşünce. Önemli olan sizin isminizi dünyanın tanıması. Bunu sağlamanın yolu da zamanı iyi kullanmaktan geçiyor. Futbolla ilgilenen birine dünyadaki kaleciler içinde kimleri beğendiğini sorduğunuzda ortaya mutlaka Buffon ve Dida gibi isimler çıkacaktır. İşte benim amacım 3-4 sene içinde Volkan Demirel'i bu isimlerin içine ilave etmek. Bunun için zamana ihtiyacım var ama ne yaptığımın farkındayım” şeklinde konuştu.

Sezon sonunda sözleşmesi bittiği için Beşiktaş'a transfer olacağı dedikodusunun çıktığını anlatan Volkan, ancak siyah-beyazlı kulüple görüşmediğini belirtti.

“Bir maça çıktığın zaman gol yiyeceğim korkusu yaşıyor musun? şeklindeki bir soru üzerine Volkan, “Hiç bir maça çıkarken rakipten korkmam. Aksine rakibim 'Bugün Volkan kalede, ona nasıl gol atacağım?' diye korksun” dedi.

“TAKIMIN SİGORTASIYIZ”

“Edu ve Lugano ile maç esnasında sıkıntı yaşıyor musun?” şeklindeki bir soruyu yanıtlayan Volkan, savunma olarak alışma süresini çabuk atlattıklarını kaydetti.
Volkan, “Edu ve Lugano ise son derece iyi ve kaliteli defans oyuncuları. Sezon başında uzun bir süre vücut diliyle konuşma mecburiyetimiz vardı ve eskilerden de sadece Önder vardı. Her ikisiyle de birbirimize alışma süresini çabuk atlattık. Bana göre defansımız takımın sigortası haline geldi. Lige baktığınızda en az gol yiyen takımlardanız”' diye konuştu.

“GOLÜ ATAN DA YİYEN DE TAKIMDIR”

“Maçlarda golü atan da yiyen de takımdır” görüşünü her zaman savunduğunu vurgulayan Volkan, “Futbolcunun oyun içinde yaptığı bir sürü hata genellikle göze batmaz ama kaleci hata yaptığında ve bu golle sonuçlandığında hemen Türkiye'de kaleci ön plana çıkar. Bunları ben de sezon içinde yaşadım” dedi.

Volkan, takım gol yedikten sonra hemen gol atmaya çalışmanın önemli olduğunu kaydederek, hatalı gol yedikten sonra da bununla ilgili dersler çıkardığını söyledi.

Rüştü'nün kendisinde emeğinin çok büyük olduğunu söyleyen Volkan, “Ondan öğrendiğim ve bundan sonra da öğreneceğim çok şey var. Rüştü ağabeyle çalışmak ve ben oynadığımda onun beni desteklemesi her zaman bana güven vermiştir. Burada olduğu müddetçe de bu devam edecektir” ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious