Kalede mahsur kalan çocuk kurtarıldı

Kalede mahsur kalan çocuk kurtarıldı.16759
  • Giriş : 11.06.2008 / 18:18:00

Şanlıurfa’da, terlikte çıktığı tarihi Urfa Kalesi’nin küçük bir oyuğunda mahsur kalan 14 yaşındaki Mustafa Çiftçi, polis, itfaiye, sivil savunma ve sağlık ekiplerince 1,5 saatte kurtarılabildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Surlarının altında bulunan küçük bir oyuktan el sallayarak yardım isteyen bir çocuk olduğunu gören vatandaşlar polise ihbarda bulundu. Polisler de, surlarının altında küçük bir oyukta bekleyen Mustafa Çiftçi'yi kurtarmak için sivil savunma ve itfaiye ekiplerine bilgi verildi. Kaleye gelen itfaiye ve sivil savunma görevlileri, küçük oyuğun içinde bekleyen Mustafa Çitçi'nin bulunduğu yöne doğru ip merdiven sarkıttı. Aşağı sarkıtılan ip merdivenle sivil savunmada görevli bir kişi beline bağladığı halat yardımıyla yukarıya çıktı. Çiftçi'ye emniyet kemeri takıldıktan sonra halat yardımıyla aşağıya indirildi. Öte yandan görevlilerin çalışmalarını meraklı gözlerle izleyen çok sayıdaki vatandaş, Çiftçi'nin kurtarılışını alkışlayarak kutladı.

Burada bekleyen sağlık görevlileri tarafından ambulansa götürülen Çiftçi Balıklıgöl Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Hastaneye götürüldüğü açıklanan Çiftçi'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious