Kalkınmanın yolu kaliteli eğitim

  • Giriş : 04.11.2006 / 00:00:00

Burdur'un Gölhisar ilçesinde Eğitim Bir-Sen şubesi tarafından 'Eğitimde Kalite ve Başarıya Ulaşmanın Yolları' adlı seminer düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Belediye düğün salonunda yapılan seminere çok sayıda öğretmen ve veli katıldı. Seminerde konuşan eğitimci yazar Ali Erkan Kavaklı, eğitimin ülkelerin kalkınma seviyesini gösterdiğini belirterek, Türkiye'nin gelişmiş devletlerle yarışabilmesi için eğitime ve eğitimciye büyük destek vermesi gerektiğini vurguladı.

Öğretmenlere bazı tavsiyelerde bulunan Kavaklı, "Öğretmenlerimiz çalışkan, bilgili ve becerikli, mesleğini seven, öğrencilerini seven, insanları seven idealist insanlar olmalıdır. Öğretmen insanlara hizmet etmekten, aklını bilgi ve yüreğini sevgi ile donatmaktan zevk almalıdır." dedi.

Türkiye'de eğitimin kalitesinin günden güne gelişme gösterdiğini aktaran Eğitim Bir-Sen Gölhisar Temsilci Mehmet Şener de, bu seviyenin daha yukarılara çıkması için çalıştıklarını kaydetti. Eğitimin gelişmesi için her zaman öncü olacaklarını dile getiren Şener, "Tarih boyunca medeniyetler havuzunda katkısı bulunan milletler bu katkılarını eğitime verdikleri önemle sağlayabilmişlerdir. İnsana yapılan yatırım en akıllıca gerçekleştirilmiş ve paha biçilmez bir yatırımdır." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious