Kalkışa hazırlanan Pegasus'a ait uçak arıza yaptı

Kalkışa hazırlanan Pegasus'a ait uçak arıza yaptı.11925
  • Giriş : 18.12.2007 / 21:04:00

Samsun-İzmir seferini yapan uçakta bulunan yolcular tahliye edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Samsun-İzmir seferini yapan uçak, kalkışa hazırlanırken motor bölümünde meydana gelen arıza nedeniyle uçuş durdurularak yolcular tahliye edildi.

Edinilen bilgiye göre, Samsun-Çarşamba Uluslararası Havaalanı'ndan saat 15.30'da Samsun-İzmir seferini yapmak için kalkışa hazırlanan Pegasus Havayolları'na ait PGT 2212 sefer sayılı Airbus 319 model uçak, piste çıkışı sırasında motor bölümünde arıza meydana geldi.

Saat 15.00'te İzmir'den gelen ve Samsun'dan yeniden İzmir'e hareket için saat 15.15'te yeniden yolcu almaya başlayan uçak, arızanın ardından yolcularını indirerek güvenli bölgeye çekildi.

105 yolcusu olduğu öğrenilen uçağın motor bölümünde bir parçanın arızalandığının belirlenmesinin ardından İstanbul'dan yedek parça istendi.

Havaalanında bekleyen ve büyük korku yaşan yolculardan Nurcan Akgün, uçağa bindikten sonra hareket ettiklerini, piste çıkarken sarsıntı ve normal olmayan seslerin başladığını ve pilotun hemen uçağı durduğunu, belli bir süre bekledikten sonra pilotun arıza meydana geldiğini anons etmesinin ardından uçaktan indirildiklerini söyledi.

Dindar Kaş isimli yolcu ise büyük korku yaşadıklarını, kendilerinin saatlerdir havaalanında beklediğini belirterek, yardımcı olunmadığını iddia etti. Uçağın ne zaman kalkacağının belli olmadığını, kendilerine alternatif sunulmadığı ve aynı uçakla uçmak istemediklerini dile getiren Mine İnan, birçok yolcunun aciliyeti olduğunu, başka uçakla yolcuların ulaştırılması gerektiğini ama kendilerine çözüm getirilmediğini ifade etti. Emrah Büyükdoğan da yeni parçanın takılmasının ardından havada deneme uçuşu yapılmadan, yeni arıza yapan bir uçakla uçamayacaklarını vurguladı. Havaalanında beklemekte olan uçağın parçasının teknikerler tarafından değiştirilmesinin ardından yeniden uçuşa hazır olacağı bildirilirken, konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious