Kalli, oruç tutturacak mı?

Kalli, oruç tutturacak mı?.12503
  • Giriş : 10.09.2007 / 23:05:00
  • Güncelleme : 16.08.2008 / 00:45:13

Ramazan ayında Süper Lig takımları arasında performansı en çok düşen G.Saray'da oruç tutma tartışmaları yeniden gündeme geldi, teknik direktör Feldkamp son noktayı koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray'ın bu sabah yaptığı antrenmandan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Feldkamp, (A) Milli Takım'ın Malta ile yaptığı karşılaşmayı televizyondan izlediğini ifade ederek, ''Milli takımın rahat kazanması gereken bir maçtı. Ama maalesef olmadı. Öte yandan, Norveç de deplasmanda kazandı. O da bizim işimizi zorlaştırdı'' dedi.

Emre Aşık'ın (A) Milli Takım kadrosuna alınmasıyla ilgili soruya Feldkamp, ''Fatih Terim'in kadroya çağıracağı oyuncular onun takdirindedir. Bu nedenle benim bu konuda yorum yapmam yanlış olur. Fatih hoca ihtiyaç duyduğu oyuncuları çağırdı, bundan sonra çağıracak da. Bu onun görevi'' diye cevaplandırdı.

Fatih Terim'in milli takımda sakatlanan Arda ve Sabri ile ilgili kendileriyle diyaloğa geçmesinin önemine değinen Feldkamp, ''Fatih Terim sakatlıklar konusunda direkt bizimle diyaloğa geçerek üzüntülerini belirtti. Bu da konuya ne kadar önem verdiğini gösterir. O gelişmelerden diyalog açısından çok memnun oldum'' dedi.

Bir basın mensubunun ''Konyaspor sert Futbol oynuyor, buna bir önlem alacak mısınız?'' sorusu üzerine, ''Sert oynuyorlarsa sahaya çıkmayız. Sert oynuyorlarsa ne işimiz var sahada'' tepkisini gösteren Feldkamp, ''Şimdiye kadar oynadığımız maçlar iyiydi. Oynadığımız karşılaşmalarda hakemler de iyi performans ortaya koydular. Biz de oynayacağımız maçlara yönelik çalışmalarımızı en iyi şekilde yapıyoruz'' diye konuştu.

-''ORUÇ TUTMAYI YASAKLAMANIN HİÇBİR ANLAMI YOK''-

Karl Heinz Feldkamp, kontrol edilemeyeceği için futbolculara oruç tutmayı yasaklamanın hiçbir anlam taşıyamayacağını söyledi. Bir basın mensubunun sorusu üzerine, ''Sizin bu konuda bir tavsiyeniz olabilir mi?'' karşılığını veren Feldkamp, şunları kaydetti:

''Futbolcuların hepsinin burada mukaveleleri var, bunun gereğini yapmak durumundalar. Tabi onların burada ne yaptıklarını, her şeyi ile tam olarak kontrol etmem mümkün değil. Bazı yasakları koyup onu kontrol edemiyorsanız, bunun hiçbir anlamı yok. Kontrol edemeyeceğiniz bir yasağın ne önemi var. Bazen çocuklarınıza da bazı yasaklar koyarsınız ama odadan çıktığınız zaman ne yaptıklarını bilemezsiniz. Herkesin kararını kendi işvereniyle, kendi vicdanıyla doğru değerlendirmeler yaparak vermesi gerekir.''

Alman çalıştırıcı, Emre Belözoğlu ile ilgili bir soruya da, ''Emre konusuyla hiç karşılaşmadık. Öyle bir şey olursa konuşuruz. Emre bize gelmek istiyorsa önce onun bunu açıklaması lazım'' şeklinde cevaplandırdı.

HABER ETİKETLERİ

iftar saatleri sahur saatleri imsak imsakiye istanbul imsak ankara imsak izmir imsak adana imsak

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious