Kalli, yönetimi tehdit etti

Kalli, yönetimi tehdit etti.9066
  • Giriş : 25.01.2008 / 17:25:00

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, 31 Ocak'a kadar yapılması gereken transferlerin gerçekleşmemesi halinde görevinden istifa edeceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Takımının akşam saatlerinde yapılan antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Alman Teknik Adam, "Adnan Polat ve Adnan Sezgin ile birlikte uzun bir toplantı yaptık. 31 Ocak her geçen biraz daha yaklaşıyor. O tarihe kadar yapacağımız transferi konuştuk. Kasım ayında bazı görüşmeler yapmış ve kararlar almıştık. Yine yapılması gereken çalışmalarda da iki bölümde yapmak istiyoruz. Bunların birincisi Haziran ayında yapıldı. 35 kişilik kadromuz vardı bu sayıyı düşürmüştük. Kendimize puan listesinin üstünde bir yer biçmiştik bunu başardık. Kasım ayında da takım içindeki performanslarını değerlendirdik. Yeni oyuncular takıma ilave etmeyi ve ayrılması gereken oyuncuları da takından göndermeyi planlamıştık. Şu ana kadar gösterdiğimiz performans sebebiyle beklentiler yüksek. Türkiye Ligi'nde puan sırasının üst sırasındayız, UEFA ve Türkiye Kupası'ndayız. 31 Ocak da da transfer dönemi sona eriyor. Beraber mi çalışacağız yoksa birbirimize karşı mı olacağız ortaya çıkacak." dedi,

Feldkamp, sözlerini şöyle sürdürdü:

" Beraber çalışıyoruz demek aramıza 4 futbolcunun katılmasını gerektiyor. Vermemiz gereken bazı oyuncular var. Bunun yanı sıra hoca olarak istediğim bu başarıları caminanın tekrar istemesini görmek istiyorum. Eğer bunun dışında başka konulara öncelik veriliyorsa ve bunu hissedersem onun sonuçlarını ben değerlendireceğim. Bu takımı her zaman savunacağım. Çünkü bunu hak etti. Yaptığımız bu işi de kimsenin bozmasına izin vermem. Bu düşüncede olanlar varsa onlarla da gerekli mücadeleyi vereceğim."

Takıma transferi düşünülen oyuncular konusunda da görüşmelerin sürdüğünü ifade ede tecrübeli çalıştırıcı, "

Bütün Galatasaray'ın üste kalmak istediğini gerçekten hissetmek istiyorum. Sadece bunu söyledim. Basinas ve Barusso ile görüşmeler sürüyor. Onun dışındaki diğer konular da 31 Ocak'a kadar devam edecek. Benim için önemli olan imzalanan mukaveledir. Önümüzdeki hafta bu imzaları bekliyorum. 31 Ocak'a kadar bekleyeceğim. Eğer istediğimiz futbolcu transferi gerçekleşmezse istifa edeceğim" diye konuştu.

Ameliyat olduğu için sezonu kapatan Linderoth'un yerine başka bir oyuncu istediğinin altını çizen Feldkamp, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu oyuncu orta sahada tamamlayacı olacak. Bunu hepiniz biliyorsunuz. Bu işler aynı zamanda parasal konular. 2 milyonumuzun olduğu yerde 10 milyon harcamamız mümkün değil. Yönetimin şu kadar paramız var bu kadar harcamamız gerektiğini söylemelidir. İsim olarak da alınanlar ve verilenlerle sportif olarak daha iyi bir durumda olacağımıza inanıyorum. Almak istediğim kaleciyi almak istersek ve istiyorum. Zaman çok daraldı. O paketin içinde sorumluluk üstlenmesi gereken biri de o. Kalecilerim de böyle bir transfer yapacağımız konusunda bilgileri var."

Tecrübeli teknik adam, takımdan gönderilecek futbolculara tebligatın yapıldığını sözlerini ekledi.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious