Kalli ilk 9 dakikaya yandı

Kalli ilk 9 dakikaya yandı .12503
  • Giriş : 21.09.2007 / 08:06:00

Feldkamp skoru ne kötü ne de iyi buldu. Onun aklı ilk 9 dakikadaki kötü oyun.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp FC Sion karşılaşmasının ilk 8-9 dakikasında yaptıkları hataları açıklamalarının mümkün olmadığını söyledi.

Feldkamp, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, ''Herhalde maçın ilk 30 dakikasından memnun değilsiniz?'' sorusunu yanıtlarken, ''İlk 30 dakikayı değil, 8-9 dakikayı beğenmedim. Kafa topuna çıkan iyi oyuncularımız var ve Hakan da savunma için geriye geliyorsa, kornerden yediğimiz golü açıklamamız mümkün değil. Bu bölümde hatalar yaptık'' dedi.

Son yarım saatte pozisyonlara girdiklerini bunun için mücadele ettiklerini dile getiren Alman teknik adam, devre arasında toparlanıp bu pozisyonlara girmelerinin çok önemli olduğunu söyledi.

''RÖVANŞTA ZATEN KAZANMALIYDIK''

Feldkamp, ''Türkiye'de 4 bin değil, 20-25 bin taraftarınız olacak herhalde, bu sonuç yeterli olacak mı?'' sorusu üzerine de ''Biz zaten bu maçın sonucundan bağımsız olarak İstanbul'da yenmek zorundaydık. Oynadığımız maçı analiz ederek, rövanşa hazırlanacağız'' dedi. İlk iki golde defans oyuncularının böyle hatalar yapmasının kendileri için önemli olduğunu belirten Alman çalıştırıcı, ''İtiraf etmeliyim ki sol tarafta problemlerimiz vardı, o problemler de bizi bazı değişiklikler yapmaya zorladı'' ifadesini kullandı.

''BUNU BEKLEMİYORDUK''

Karl Heinz Feldkamp, maçta rakiplerinin kendilerine baskı yapacağını bildiklerini dile getirerek, ancak çok çabuk 2-0 geriye düşmeyi beklemediklerini söyledi. Maç öncesinde favori gösterilmelerinin takımı etkileyip, etkilemediğinin sorulması üzerine de Feldkamp, ''Biz bu tip şeyleri idare edemiyoruz, burada zor maç olacağını biliyorduk. İkinci maç için iyi bir skor almak istiyorduk, ama tam istediğimiz gibi olmadı'' dedi.

Feldkamp, Servet'in sakatlığı tamamen geçtiğini dile getirirken, bu oyuncunun maçta iyi olmamasını karşısında iyi bir rakibinin bulunmasına bağladı. Maçın her şekilde zor geçeceğini anlatan Alman teknik adam, ''Zaten her şekilde bize karşı zor olacaktı, bu skorla biz memnun olabiliriz. Kötü başlasak da sonuç bizim için çok kötü bitmedi'' diye konuştu. Daha önceki iyi Carrusca'yı yine görmek istediği için bu oyuncuya maçta şans verdiğini anlatan Feldkamp, yerine Ayhan'ı alması konusunda da ''İnsan daha sonra akıllanıyor'' ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious