Kalli: Şansımız yüksek

Kalli: Şansımız yüksek.9066
  • Giriş : 02.04.2008 / 16:25:00

Galatasaray teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp, şampiyonluk şanslarının, rakiplerinden az olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alman teknik adam, sarı-kırmızılı takımın antrenmanı sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Feldkamp, Gaziantepspor maçında aldıkları beraberliğin kendilerinde büyük hayal kırıklığı yarattığını ancak şampiyonluk şanslarının rakiplerinden az olmadığını söyledi:

"Ortaya koyduğumuz performansla bu beklentileri biz kendimiz oluşturduk, şampiyonluk bekleniyor. Tabii ki bazı eksiklerimiz var. Bazı takımların 2-3 senede yaptıklarını, bizim 8-9 ayda yapmamız bekleniyor. Biz de bunları yapmak istiyoruz, onun için buradayız. Hem ligi, hem de kupayı kazanmak, beklentileri yerine getirmek istiyoruz."

Kadro oluşturmasındaki tercihlerinin eleştirildiği hatırlatılarak, "böyle sürprizler yine olabilir mi?" şeklindeki bir soru üzerine de Feldkamp şöyle konuştu:

"O düşünceleri, onlardan ne beklediğimi kamuoyunun önünde konuşmamak daha iyi. Ama beraber çalıştığımız dokuz ay içinde o çalışmaların hepsi yapıldı. Takımı da çok sık değiştirdim, değişiklikler de gayet olumlu bir şekilde bize yansıdı.

"Ayhan, Ümit, Lincoln, Hakan Şükür gibi ofansif yönü çok iyi olan dört tane oyuncum sahada vardı. Böyle kaliteli oyuncularınız varsa, diğerleri bir şey yapmasa bile golü onların atıyor olması lazım. İlk yarı ne kadar düzensiz oynamış olursak olalım, bu arkadaşlarımız o golleri yapabilecek kaliteye sahipler ve yapmalılar."

Alman teknik adam, şu an istedikleri gibi oynayamadıklarını belirterek, "biz de bunu düzeltmek ve çevirmek istiyoruz. Kasımpaşa maçı epey geride kaldı. O dönemde Fenerbahçe'ye karşı alınan galibiyet var. Kayserispor, Ankaspor, Denizlispor galibiyetleri var. Düşündüğünüz şekilde bir düşüş değil" dedi.

"Futbolculara yalan söyleyecek halim yok"

"Sezon sonu takımı bırakmanız oyuncuları etkiliyor mu?" sorusu üzerine de Feldkamp şunları söyledi:

"Ben burada olduğum için futbolcular iyi çalışıyor, hedefe yürüyor diye bir anlam çıkarmamak lazım. Hepsinin kendi hedefleri var. Takımımızın, kulübümüzün hedefleri var. Bunun içinde Avrupa Şampiyonası'na katılma hedefleri var. Tüm bunlara ben olsam da olmasam da futbolcular ulaşmak istiyorlar.

"Önümüzde zaten bir ay kaldı. Ligin bitmesine bir ay kala futbolculara da yalan söyleyecek halim yok. Kulüple ilgili plan program neyse, dürüst bir şekilde kendilerine anlattım. Önümüzdeki oynayacağımız 5-6 maç içinde antrenmanlarda ortaya koyacakları performansa göre kadro yapılacak. Bu dönemde oynayamayacak durumda kalan, geride kalan varsa önümüzdeki sezon da burada olması zor olacak."

"Rakipler bize karşı daha iyi hazırlanıyor"

Sezon başındaki yüksek performansı gösteremediklerinin vurgulanması üzerine Alman teknik adam, "rakipler bu dönemde belki taktik yönden bize karşı kendilerini daha iyi hazırlıyorlar. Eğer sizin dediğiniz kadar çok hata yapmış olsaydık zaten şu anda puan cetvelinin üst sıralarında olmazdık" dedi.

Feldkamp, kulüp başkanı Adnan Polat'ın, Gaziantepspor maçından sonra çok üzgün olduğunun hatırlatılması üzerine de "böyle bir maçtan sonra başkanımız üzüntülü değilse zaten yanlış olur. O yüzden başkanımızın o üzüntüsünü anlayışla karşılıyorum, ben de çok üzgünüm. Kendisiyle bu konuyu görüşmedim" ifadelerini kullandı.

Yönetime gelecek sezon çalışılacak teknik direktörle ilgili isim verip vermediğinin sorulması üzerine de Feldkamp, "eğer orada bir isim verirsem, o bizim aramızda kalacak" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious