Kalli'den şok açıklama!

Kalli'den şok açıklama!.9066
  • Giriş : 26.05.2008 / 00:19:00
  • Güncelleme : 26.05.2008 / 00:01:04

Galatasaray'ın eski çalıştırıcısı Karl Heinz Feldkamp, Hakan Şükür'ü göndermek istediği yolunda çıkan haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kalli, "Bu, apaçık bir yalan. Aralarında Hakan Şükür, Hasan Şaş, Sabri, Mehmet Güven, Carrusca ve kalecilerden birinin bulunduğu listeyi Adnan Polat bana verdi." dedi.

Frankfurt- Karl Heinz Feldkamp, Hakan Şükür'ü Galatasaray'dan göndermek istediği yolunda bazı gazetelerde çıkan haberler üzerine çılgına döndü. Zaman gazetesinin haberine göre Hakan Şükür'ü takımdan göndermeyi hiçbir zaman düşünmediğini belirten Feldkamp, "1992-94 yılları arasında Galatasaray'ı çalıştırdığım dönemde en çalışkan öğrencimdi. Galatasaray'daki ikinci antrenörlüğüm döneminde de iyi anlaştık. Hele ligin ikinci yarısındaki Hakan Şükür, benim gibi bir antrenörün hiçbir zaman vazgeçemeyeceği bir isim. Hakkıyla formayı taşıdı. 6 Kasım 2007'deki toplantıda Adnan Polat, aralarında Hakan Şükür ve Hasan Şaş'ın da bulunduğu 6 kişilik listeyle geldi. Bu isimleri takımda görmek istemediğini söyledi." dedi.

Amacının hiçbir ortamda Galatasaray'a zarar vermek olmadığını belirten Feldkamp, "Takımdan ayrılışım sırasında da bu tutumumu sergiledim. Ama ortada büyük bir yalan var. Susamam. Adnan Polat takımdan göndermek istedikleri ile ilgili listeyi 6 Kasım'da bana verdi. Bu listede Hakan Şükür, Hasan Şaş, Sabri, Mehmet Güven, Carusca ve şu anki iki kaleciden birinin adı da vardı. Ben bu listeyi görünce, 'Bu adamların yerini doldurabilecek daha iyi isimler almadan bunlar gidemez.' dedim. 31 Ocak tarihi dolduğunda da bu isimlerden daha iyilerini bulamadıklarını anladım." diye konuştu.

Hakan Şükür'ün de kendisini çok iyi tanıdığını belirten Feldkamp, "Hakan'ın Galatasaray'dan Adnan Polat tarafından gönderilmek istenme nedeni de Futbol ile açıklanabilecek nedenler değildi." dedi.

Yönetimler Futbol takımı kurmaya kalkışmamalı

Galatasaray'dan ayrılma nedeni olarak Adnan Polat'ın başkan seçilir seçilmez takıma müdahale etmesini gösteren Karl Heinz Feldkamp, "Uluslararası standartları olan hiçbir ülkede bu yapılmaz. Bir Futbol takımının başkanı takımı yapmaya kalkışmaz. Umarım Galatasaray'ın yeni döneminde bu hatadan dönülür. Benim istifamın tek nedeni benden habersiz yönetimin takıma müdahale etmesi ve takımı kurmaya kalkışmasıdır." diye konuştu.

Galatasaray'ın bu sezon kazandığı şampiyonluktan elde edilen enerjiyi en iyi biçimde kullanmasını arzu ettiğini kaydeden Feldkamp, "Bunun için de kamuoyuna doğru haber ve mesajlar verilmeli. Yalan yanlış bilgilerle kamuoyu yanıltılmamalı." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious