Kalli'nin büyük payı var

Kalli'nin büyük payı var.9155
  • Giriş : 14.04.2008 / 05:13:00
  • Güncelleme : 14.04.2008 / 23:23:08

Galatasaraylı futbolcu Arda Turan, lig şampiyonluğunu ve Fortis Türkiye Kupası'nı almak için bütün güçleriyle mücadele edeceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor'a karşı galibiyeti getiren golü atan Arda, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada, takım arkadaşlarını, teknik ekibi, oynayan, oynamayan tüm futbolcuları kutlayarak, “Çünkü herkeste bir inanmışlık var. Bunu her konuda sahaya inanılmaz yansıttık. Taraftarımıza da teşekkür ediyorum, inanılmaz bir atmosfer yaşattılar bize. Çok iyi destek verdiler. Biz de bütün gücümüzle, mevcut şartlarda elimizden geldiğince şampiyonluk mücadelesini sonuna kadar kovalıyoruz. Artık kaybedecek bir şeyimiz yok. Taraftarın da dediği gibi, hedefe 4 kaldı. Şampiyonluğu ve kupayı alabilmek için bütün gücümüzle uğraşacağız. Sadece taraftarımızın şunu bilmesini istiyorum; kaybedersek bizler de en az onlar kadar üzülürüz. O yüzden elimizden geldiğince sonuna kadar mücadele edeceğiz, umarım bunu başaracağız” diye konuştu.

Arda, teknik direktörleri Karl Heinz Feldkamp'ın istifa ederek gittiğini, ancak kendisinin emeklerini unutmamak gerektiğini dile getirerek, “Ahmet Akcan ve Feldkamp'a çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten bizim takımımızın oluşumunda çok yardımcı oldular ve bu noktada olmamızda çok büyük bir payları var. Onları unutmak ya da onlar gitti de böyle oldu diye düşünmemek lazım” dedi.
Her şeyin yolunda gittiğini dile getiren genç yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: “Artık burada herkes kendi sorumluluğunun bilincinde. Ligde 4 maç, kupada 2 maç kalmış. Kazanırsak zaten başarıyı hep beraber paylaşacağız, kaybedersek de üzüntüyü paylaşacağız. Bunun bilincindeyiz. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Trabzonspor maçında oyundan çıktım, kulübeye geldim, herkes maçın bitmesini istiyor, herkes bir emek sarf ediyor. Allah herhalde bunu görüyor ve bize yardım ediyor, çok şükür her şey iyi gidiyor.”

“KISITLI İMKANLARLA BAŞARILI OLDUK”

Arda, bu sezon yenileme ve gençleştirme operasyonu yapıldığını anlatırken, çok tecrübesiz bir takıma sahip olmalarına karşın başarı sağladıklarını, ancak başarıların hiçbir zaman takdir görmediğini ileri sürdü.

“Arkadaşlarım ve ben gerçekten iyi işler yaptık” diyen Arda Turan, “Buraya kadar işleri çok iyi getirdik, çok daha az maddi imkanla, daha kısıtlı imkanla bunu yaptık. Takdir görmesi gereken yerde, hep 'Galatasaray bitti, Galatasaray daha kötü' deniyor. Biz de emeğimizin karşılığını kendimiz almak istiyoruz. Zaten kazandığımız zaman kendi içimizde mutlu olmayı öğrendik. Dışarıdan bir şey beklemiyoruz. Taraftarımız ve biz bütünleştik. Bunun için mücadele ediyoruz. Mücadelemizin de karşılığını alıyoruz” şeklinde konuştu.

Arda, bir takım olduklarını ifade ederek, “Oynayanıyla, oynamayanıyla, gireni ve çıkanıyla herkes birbirine destek oluyor. Bu, gelecek için çok önemli bir şey. Çok genç oyuncular var. İnşallah her şey daha iyi olacak” dedi.

Lincoln'ün yokluğunda sorumluluk aldığının hatırlatılması üzerine Arda, “Hücum oyuncularından biriyim, o yüzden etkili olmak zorundayım. Elimden geldiğince yapıyorum. Bazı maçlarda da başka arkadaşlar sorumluluk üstlenebilir. Lincoln olsa da olmasa da bu sorumluluğu alıyorum zaten. Sorumluluk almak önemli diye düşünüyorum. Kaçmamak önemli” diye görüş belirtti.

“BURADA HUZURLUYUM AMA...”

Arda, “Avrupa hayalin var mı?” şeklindeki bir soruya, “Burada çok huzurluyum. Burayı çok seviyorum, burası benim evim gibi, ama şartlar uygun olursa, kulübümün şartları da uygunsa, başkanım eğer 'Arda şurası senin için daha uygun' derse, bizim için de uygundur. Büyüklerim 'Senin hayatın için daha iyi' der, yolu gösterirse ben giderim. 'Yok oğlum kalacaksın' derlerse de her zaman yaptığımız gibi, doğru olan büyüklerimizin sözünü dinlemektir” diye konuştu.

Avrupa'ya gitmesi halinde,İngiltere'de oynamak istediğini belirten Arda, “Tempolu Futbol, güzel sahalar var. Atmosfer güzel, oynamak isteriz tabii” ifadesini kullandı.

Ailesine çok bağlı olduğunu kaydeden yıldız futbolcu, “Ben buradaysam, onların daha büyük bir payı var. Her zaman destek verdiler. Yetişmemde, kardeşimin yetişmesinde çok büyük payları var. Şunu biliyorum, en azından babam boğazımızdan haram lokma sokmadı. O yüzden Allah da bize bunları yaşatıyor. Tekmeliklerimde annemin, babamın ve kardeşimin ismi yazıyordu. O yüzden, golden sonra onları göstermek istedim. Onlar üzüntümü, sevincimi en yakından benimle yaşıyorlar” diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious