Kalli'nin yerine kim gelir?

Kalli'nin yerine kim gelir?.14825
  • Giriş : 06.04.2008 / 11:20:00

Kalli'nin istifasıyla Galatasaray Yönetimi dört bir yanda hoca arayışlarına başladı. Öne çıkan isimler; Zaccheroni ve Hagi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

El sıkıştılar mı?
Feldkamp’ın istifasının ardından, Galatasaray Yönetimi harıl harıl hoca arayışlarına koyuldu. Kulübe yakın kaynaklardan her an başka bir teknik adamın ismi gelirken, aralarında en fazla öne çıkan çalıştırıcılar İtalyan Alberto Zaccheroni ile Rumen Gheorghe Hagi oldu. Haldun Üstünel ile Murat Yalçındağ’ın el sıkıştığı iddia edilen Zaccheroni, bu haberleri yalanlamayı tercih ederken, anlaşmanın büyük gizlilik içinde yürütüldüğü öne sürüldü.

Yardımcısı Florya’da!
Hagi cephesinden gelen iddialar daha da kuvvetli. Efsane oyuncunun Sarı-Kırmızılı ekipte görev yaparken yardımcılığını üstlenen İtalyan fizyoterapist Gianni Melchiore’nin dün Florya’da olduğu ve yöneticilerle görüştüğü belirtildi. Hagi’nin, “Galatasaray’ın bana ihtiyacı varsa, seve seve gelirim” sözleri de, gelişmedeki bir başka detay. Ancak Rumen hocanın, en az 2 yıllık kontrat istediği de ifade ediliyor.

5 haftalık hoca...
Hoca adayları Zaccheroni ve Hagi ile sınırlı değil. Bülent Ünder’in 5 haftalığına takımın başına geçeceği belirtiliyor. Ayrıca Kalli’nin önerdiği isimlerden Falko Götz ile Lothar Matthaeus da yedekte bekletiliyor. Ulubatlı namıyla taraftarın gönlünde taht kuran Graeme Souness’ın Polat’la görüştüğü bildirilse de, İskoç çalıştırıcının şimdilik sadece gönüllerin hocası olarak kalmayı istediği kaydedildi.

Türkiye’den de olabilir
Hollandalı Louis Van Gaal, bir başka hoca adayı. Alkmaar’ın başında bulunan tecrübeli teknik adam, Galatasaray’a sıcak bakıyor. Ayrıca Türkiye’den de adaylar var. Bunların başında Belediyespor’un çalıştırıcısı Abdullah Avcı geliyor. Mustafa Denizli’nin de başa getirilebileceği, fakat son 5 hafta çalışmak istemediği dile getirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious