Kalp ameliyatlarından korkmayın

Kalp ameliyatlarından korkmayın.8647
  • Giriş : 28.05.2009 / 17:59:00

Uzmanlar, kalp ameliyatından sonra insanların normal yaşantılarına aynen devam edeceğini belirterek, bunun bir korkuya dönüşmemesi gerektiğini söylüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Melikgazi Belediye ve özel bir hastane iş birliğiyle hazırlanan ve her perşembe günü düzenlenen 'Sağlık' seminerlerinin bu haftaki konuğu Dr. Mesut Özcan oldu. Halk, çevre ve birey sağlığına büyük önem verdiklerini belirten Melikgazi Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Gül, bu programları organize ederken insanın sağlıklı bireyler olarak toplumdaki yerlerini almasını ön planda tuttuklarını ifade etti.

Gül'ün konuşmasının ardından söz alan Dr. Mesut Özcan, anjiyo, bypass ve kalp ameliyatı korkusu hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Dr. Özcan, günümüzde kalp rahatsızlıklarına artık çok küçük yaşlardaki çocuklarda bile rastlandığını söyledi. Dr. Özcan, kalp ameliyatından sonra insanların normal yaşantılarına aynen devam edebileceğinin altını çizerek, "Bu, bir korkuya dönüşmemeli. Ancak hasta perhiz ve sporuna özen göstermelidir. Haftada en az 35-40 dakika yürüyüş yapmak kalbe iyi gelir. 'Ben sağlıklıyım, benim rahatsızlığım yok. Bana bir şey olmaz' demek yanlıştır. İnsanlara yılda en az bir kere kalbini kontrol ettirmesini öneriyoruz. Ülkemizde ve dünyada en çok rastlanan ölüm yolu kalp krizi kaynaklı olanlardır. Bunun için yaptığımız bu toplantılar çok önemli olup, verdiğimiz bilgiler sayesinde katılımcılar daha bilinçli hale gelecektir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*