Kalp krizi denizde yakaladı

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Denizde yüzerken kalp krizi geçirdi, cesedi dört saat plajda bekletildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergin'in cesedi denizden çıkarıldı, yaklaşık 3 bin kişinin denize girdiği plajda, savcının gelmesi için dört saat bekletildi. Ergin'in ailesi, inceleme için gelen savcıya, “Binlerce kişinin ortasında cenazeyle tatil mi yapacağız. Acımızın üzerine acı eklendi” diye sitem etti.

Konya'nın Ereğli İlçesi'nde yaşayan, beyaz eşya ve toptan kırtasiye satışıyla uğraşan Ali Rıza Ergin (62), eşi Aliye Ergin (58) ile birlikte, üç gün önce tatil için Konacık Beldesi'nde yaşayan kızı Arzu Tokat (32) ile damadı Ercüment Tokat'ın (42) yanına geldi. Dün sabah kızı, damadı ve eşiyle Torba'daki halk plajına denize girmeye gelen Ali Rıza Ergin, saat 15.00 sıralarından kıyıdan 30 metre kadar açıldı.

SELAM SANDILAR

Eşi Aliye Ergin'in “Kalp rahatsızlığın var. Hava da çok sıcak, uzun süre denizde kalma” uyarılarına aldırmayan Ergin, görgü tanıklarının ifadesine göre bir süre sonra el sallamaya başladı, ancak ailesine selam verdiği şeklinde algılandı. Bir süre suyun üstünde sırt üstü yatar halde duran işadamının eşi Aliye Ergin durumu farketti, çığlık çığlığa yardım istedi. Denize atlayan vatandaşlar Ergin'i sahile çıkardı. Tatilci bir kadın doktorun müdahalesi de işe yaramadı, Ergin'in öldüğü anlaşıldı.

Ergin'in cesedinin karaya çıkarılmasından sonra eşi Aliye Ergin ve kızı Arzu Tokat göz yaşlarına boğuldu. Nöbetçi savcının cesedin inceleme yapılmadan morga kaldırılmaması talimatı üzerine cenaze dört saat plajda bekletildi, Ergin'in eşi, kızı ve damadı isyan etti. Birçok vatandaş cenazenin birkaç metre ötesinde yüzmeye ve piknik yapmaya devam etti.

Akşam saatlerinde jandarma ile birlikte olay yerine gelen savcı Talip Akdemir'e ölen Ergin'in eşi Aliye Ergin “Niye geç geldin savcı bey. Saatlerdir, cenaze ile plajda binlerce kişinin önünde bekliyoruz. Cenaze ile tatil mi yapacağız, böyle bir şey olur mu? Acımızın üzerine acı eklendi.

Bir an önce eşimi memleketine götürmek istiyorum, lütfen izin verin” diye isyan etti. Savcı Akdemir cumartesi ve pazar günü Bodrum'da tek nöbetçi savcı bulunduğunu belirterek, “Üzüntünüzü tüm kalbimle anlıyorum. Başınız sağ olsun. Ancak dün geceden beri 4 ölümlü olay vardı, onları inceliyorduk, işlerimiz bitmediği için kısa sürede buraya gelemedik. Özür dilerim. Hemen işlemlerinizi yapıp sizi ve cenazenizi göndereceğim” dedi.

Ali Rıza Ergin'in denizde kalp krizi geçirerek boğulduğu belirlendi ve cenazesi memleketine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious