Kalp krizi geçiren, futbolcu, öldü

Kalp krizi geçiren, futbolcu, öldü.13112
  • Giriş : 21.02.2009 / 15:10:00

Yeşil sahalar bir kalp krizine daha sahne oldu. Ter idmanında kalbi duran Sürmenespor'un oyuncusu Sinan Yürük'ün kalbi hastanede çalıştırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre Pazar günü Gümüşhanespor'la karşılaşacak olan Sürmenespor, bugün şehir stadyumunda ter idmanı yaptı. Isınma hareketleri sonrası futbolcular topla çalışmaya başladı. Bu sırada Sürmenespor'un golcü oyuncusu Sinan Yürük (28) arkadaşının yaptığı ortada topu göğsüyle durdurmak istedi. Topu göğsüne alan Sinan bir anda yere yığıldı. Futbolcunun yere düşmesi üzerine sahaya giren antrenör Mustafa Bankoğlu, oyuncuya ilk müdahaleyi yaptı. Sinan Yürük, kulüp aracıyla Gümüşhane Devlet Hastanesi'ne götürülmek istendi. Kalbi durduğu belirlenen futbolcu daha sonra bölgeye gelen 112 ambulansı ile hastaneye götürüldü. Kalbi durmuş halde Gümüşhane Devlet Hastanesine getirilen Yürük'ün kalbi doktorların yaptığı müdahalenin ardından tekrar çalışmaya başladı.

Yapılan ilk müdahalenin ardından sporcu Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesine sevk edildi. Takımın golcü oyuncusu Sinan'ın yaşadığı kalp krizi futbolcu arkadaşlarını üzdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*