Kalpazanları yakalatan uyanık liseli

Kalpazanları yakalatan uyanık liseli.16042
  • Giriş : 11.12.2008 / 23:19:00

4 işyerine sahte para vererek alışveriş yapan şahıslar son işlerinde aceleci davranınca yakayı ele verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zonguldak'ta 3 iş yerine sahte 20 YTL veren biri bayan, iki kişi, son uğradıkları bakkalda heyecanlanmaları üzerine yakayı ele verdiler. Yakalanan şahıslar ile araçlarında yapılan aramada 20 YTL'lik banknotlar halinde toplam 1740 YTL para ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, İzmit'te oturan A.A(24) isimli şahıs ile İstanbul'da oturan H.Ç(27) isimli bayan şahıs, İstanbul'dan aldıkları 100 adet sahte parayı Zonguldak ve çevre illerde piyasaya sürmek üzere yola çıktı. Bolu-Mengen güzergahından 41 F 2993 plakalı gri dobla marka araçla yola çıkan şahıslar, sınırda uğradıkları bir iş yerine sahte 20 YTL vererek, sigara aldı. Devrek ilçesindeki şehirlerarası otobüs terminalinde bulunan büfeden simit aldıktan sonra karayolu üzerindeki Çayköy mevkiinde bir markete, Karaman mevkiinde bulunan bakkal dükkanına uğrayarak, 1'er paket sigara aldı.

Son uğradıkları bulunan ve Zonguldak Anadolu Lisesi 3. sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Serhat Alkan, yan tarafta bulunan kahveye geçmek için dışarı çıktı. Bu arada Alkan'ı gören ve araçlarına binen şahıslar ani bir kalkış yaparak, heyecanla işyerinin önünden ayrıldı. Aracın aniden kalktığını gören Alkan'da, koşarak tekrar dükkanı girerek, verilen parayı kontrol etti. Bir süre parayı inceleyen ve kasadaki gerçek paralarla kıyaslayan Aklan, paranın sahte olduğunu anlayınca polise ve jandarmaya durumu ihbar etti. Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Zonguldak şehir merkezi girişinde aracı durdurdu. Yapılan inceleme ve aramalarda araç içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen 87 adet 20 YTL'lik banknotlar halinde toplam 1740 YTL sahte para ele geçirildi. Sahte paralarla aldıkları ve Zonguldak'ta satacakları tahmin edilen 10 paket sigara ve 8 adet simit de ele geçirildi. Piyasaya sürülmeden yakalanan 87 adet banknotlar ve piyasa sürülmesinin ardından ele geçirilen 4 adet banknotlar olmak üzere toplam 91 adet sahte paraya polis tarafından el konuldu. Şahısların ifadelerinde toplam sahte para miktarının 100 adet 20 YTL'lik olduğunu ve Bolu-Mengen taraflarında hangi iş yerlerine verdiklerini hatırlamadıklarını söylediği öğrenildi. Polis, diğer 9 adet 20 banknotu arıyor.

Şahıslar, sorgularının ardından adli makamlara sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*