Kamanlılar gözyaşlarıyla şehidini uğurladı

Kamanlılar gözyaşlarıyla şehidini uğurladı.16773
  • Giriş : 08.11.2007 / 16:43:00

Şehit Bahtiyar Şimşek'in eşi Selda Şimşek, çocukları ile eşinin Türk Bayrağı'na sarılı tabutu başında dimdik ayakta durmaya çalıştı. Acılı eş: Çocuklarım da asker olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tunceli'de terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek, Kırşehir'in Kaman ilçesinde binlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. Kaman Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen cenaze törenine,ellerinde Türk bayraklarıyla katılan yaklaşık 10 bin kişi, bölücü terör örgütü aleyhine sloganlar attı.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek'in cenazesi, Devlet Hastanesi morgundan alınarak babasının Hacıpınar Mahallesi'ndeki evine götürüldü. Şehit Şimşek'in cenazesi, buradan kortej eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na getirildi.

Şehit Şimşek'in eşi Selda Şimşek (19), çocukları İlker (4) ve Alper (2), tören alanında şehit Bahtiyar Şimşek'in Türk Bayrağı'na sarılı tabutu başında dimdik ayakta durmaya çalıştı. Terör örgütü PKK'ya en büyük acıyı çocuklarını yine asker yaparak, göstereceğini belirten Selda Şimşek, şunları söyledi: ''Ben size en büyük acıyı çocuklarımı da asker yaparak göstereceğim. Kökünüzü kazıyacağız. İki tane daha asker yetiştiriyorum. Ağlamıyorum.'' Kadın polislerin yardımıyla güçlükle ayakta durabilen Selda Şimşek, kocasının tabutu başında bir süre bekledikten sonra baygınlık geçirdi.

Acil servis ambulansı içinde yaklaşık 1 saat süren müdahalenin ardından Selda Şimşek, Türk Bayrağı'nı omzuna sararak eşinin cenaze namazına yetişti.

Şehit Bahtiyar Şimşek'in 4 yaşındaki oğlu İlker, babasının resmini tören süresince bırakmadı. Küçük ilker zaman zaman babasının resmini öptü.

Şehit Bahtiyar Şimşek'in cenazesi, Kaman Müftüsü Cemalettin Bal'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından düzenlenen askeri törenle Hacıpınar Mahallesi'ndeki mezarlığa defnedildi. Törende vatandaşlar, terör örgütü aleyhine mesajlar içeren pankartlar da taşıdı. Cenaze törenine, Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çörten, Merkez Valisi Mustafa Erkal, Kırşehir Vali Vekili Ejder Sarıçiçek, milletvekilleri Mikail Arslan, Abdullah Çalışkan ve Metin Çobanoğlu, Kaman Kaymakamı Şaban Acar ve çok sayıda asker ve bürokrat katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious