Kamer Genç dolandırıldı!

Kamer Genç dolandırıldı!.19990
  • Giriş : 12.04.2008 / 10:41:00

Kendisini GAF Holding’in patronu olarak tanıtan kişi Genç'i dolandırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kamer Genç’i arayıp kendisini GAF Holding’in patronu olarak tanıtan kişi, "Tunceli’de işsiz çok diyorsunuz. Fransa’da 30 işçiye ihtiyacım var" dedi. Genç’in de hemen aradığı Tunceli’den ’Talihli!’ 15 kişi, verilen hesaba 225’er YTL yatırdı. İşçilerden biri hesap sahibinin soyadından kuşkulanınca, Kamer Genç dolandırıldığını anladı.

TBMM’de ’tek kişilik muhalefet’ olarak nitelenen Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, hemşerilerine iş bulmak isterken dolandırıldı.

Kendisini ’GAF Holding’in patronu Muharrem Koca olarak tanıtan kişi, 10 gün önce Genç’i telefonla aradı. Koca, Genç’i sevinçten havalara uçuran şu öneride bulundu: "Konuşmalarınızda sürekli Tunceli’deki işsizlikten yakınıyorsunuz. Bundan çok etkilendim. Sizin bu çabanıza destek olmak istiyorum. Şirketimin Fransa’da aldığı büyük işler var. Oraya Tunceli’den de 30 işçi göndermek istiyorum. Vasıfsız olanlara ayda 2 bin 860 YTL, mesleği olanlara da 3 bin 860 YTL aylık vereceğim. İşimiz en az 3 yıl sürecek. Sizden ricam, göndermek istediğiniz kişileri belirleyin, bunlar da hemen pasaportlarını çıkartsınlar."

GENÇ ÖNERİYE ÇOK SEVİNDİ

Bu öneri üzerine Genç de Koca’ya, "İnanın çok sevindim. Ben hemen hazırlıkların başlatılması için ilgililere talimat vereceğim" dedi. Genç, temas kurmak için Koca’nın cep telefonuda aldı.

Genç, Fransa’ya gönderilecek kişilerin bazılarını bizzat belirledi. Fransa’ya işçi olarak gitme umudu içinde olanlar, 330 YTL vererek pasaport çıkarttılar. Genç, yapılan işlemlerle ilgili bilgi vermek üzere Koca’yı cep telefonundan aradı. Telefona çıkan ve kendisini Koca’nın sekreteri Sibel olarak tanıtan bir kadın, Genç’ten, götürülecek işçilerle ilgili işlemler konusunda ekip başı olarak belirlenen kişiyle temasa geçmesini istedi.

225 YTL PARA YATIRIN

Genç, bu kez ekip başı olduğu iddia edilen ’GAF Holding’in temsilcisiyle görüştü. Bu kişi, Genç’e, sözleşme masrafları ve bir özel hastaneden alınacak sağlık raporu için kişi başına toplam 225 YTL yatırılması için Ziraat Bankası’nda bir hesap numarası verdi. Yakınlarıyla helalleşip Fransa’ya gitmek için hemen yola çıkmaya hazırlanan Tuncelililerden 15’i, paralarını bu hesaba yatırdı. Ancak bankaya para yatırmak için gidenlerden birisi, hesap numarasının holdinge değil, ’Töre’ soyadlı bir kişiye ait olduğunu görünce şüphelendi. Hemşerisi, durumu telefonla Genç’e iletti ve "Sakın bizi dolandırmasınlar?" uyarısında bulundu.

YATAR YATMAZ ÇEKTİLER

Genç, holding patronunun böyle bir şey yapacağına hiç ihtimal vermediğini söyledi. Ancak içine kurt düşünce olayı araştırtan Genç, Ziraat Bankası’nın İstanbul’daki Şubesi’ne Tunceli’den yatırılan paraların anında çekildiğini öğrendi. Genç, GAF Holdingin patronunu defalarca aramasına rağmen ulaşamadı. Verilen telefon numarasının da kullanıma kapatıldığı anlaşıldı.

ZARARI KARŞILAYACAK

İşsiz hemşerilerini yüksek aylıkla Fransa’ya göndermeyi planlayan Genç, dolandırıldığını anlayınca neye uğradığını şaşırdı. Dün Tunceli’ye giden Genç, hemşerilerinin uğradığı zararı bizzat ödeyeceğini söyledi. Genç, bugün hemşerilerine 3 bin 375 YTL dağıtacak ve onların umutlarını boşa çıkardığı için de özür dileyecek. Genç, "Tunceli’de işsizlik had safhada. Ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum. İşte bunu yaparken de dolandırıldım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious