" />

Kamer Genç Emine Erdoğan a ne dedi söyledi?

Kamer Genç Emine Erdoğan a ne dedi söyledi?.16533
  • Giriş : 27.11.2013 / 09:06:00

Kamer Genç ile Emine Erdoğan arasında geçen ve Kamer Genç'in büyük tepki çektiği olayın perde arkası...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


CHP'li Kamer Genç'in, Emine Erdoğan'ın Japonya Milli Günü resepsiyonunda yaptığı konuşma sırasında tepki göstermesi üzerine tartışma çıktı.

Japonya Milli Günü resepsiyonunda Enerji Bakanı Taner Yıldız ile CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç arasında arbede yaşandı.

Japonya Milli Günü resepsiyonunda Enerji Bakanı Taner Yıldız ile CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç arasında arbede yaşandı. Japonların gecesinde CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç krizi yaşandı.


Geceye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Maliye Başkanı Mehmet Şimşek katıldı. Gecenin açılış konuşmasında söz alan Emine Erdoğan’a, CHP’li Kamer Genç’in sataşması ortalığı karıştırdı. CHP’li Kamer Genç, Emine Erdoğan’a“Bakan varken sen kim olarak konuşuyorsun” diye seslendi.

Bunun üzerine Bakan Taner Yıldız, Kamer Genç’i uyardı. Kamer Genç’in, bu olay üzerine bağırarak çıktığı görüldü. Bakan Taner Yıldız, çıkışta olayı anlatırken, Kamer Genç’in sözlerini bağırarak mı söylediğinin sorulması üzerine “Benim duymam yeterli” dedikten sonra kendisine“Terbiyesizlik etme. Burası Japonya Büyükelçiliği, mütekabiliyeti aynı şekilde Japonya’da Türk Günü’ne Japon Başbakanı’nın eşi kaltıldı. Sen nasıl oluyor densizliğini kalkıp da burada sürdürüyorsun. Bu kadar terbiyesizlik olur mu?” uyarıda bulunduğu anlattı.

Japonya’nın Milli Gün Resepsiyonuna ilginç bir tartışma damgasını vurdu. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın konuşma yapmasına tepki gösteren CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’e, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız sert tepki gösterdi. Bakan Yıldız, yaşanan gerginlik sırasında Genç'in alkollü olduğunu iddia etti.

Japonya Milli Gün Resepsiyonu Ankara’daki Büyükelçilik Rezidansında Büyükelçi Yutaka Yokoi’nin ev sahipliğinde düzenlendi. Resepsiyona Emine Erdoğan, Bakan Yıldız, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Dışilişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu katıldı.

TERBİYESİZ HERİF
Resepsiyonda Emine Erdoğan’ın konuşma yaptığı sırada CHP’li Genç’in, “Sen burada ne sıfatla konuşuyorsun” sözleri üzerine salonda gerginlik yaşandı. Genç’e Bakan Yıldız müdahale etti. Bakan Yıldız, Genç’e, “Terbiyesizleşme. Çık dışarı. Terbiyesiz herif” diye bağırdı. Emine Erdoğan ise o dakikalarda konuşmasına devam etti. Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu da uzaklaştırılan Genç’i sakinleştirmeye çalıştı.

KENDİNİ REZİL ETMİŞ
Bakan Yıldız, çıkışta basın mensuplarının soruları üzerine, “Emine Hanımın duyup duymaması önemli değil. Ben duydum ve tepki verdim” dedi. Emine Erdoğan da konuşmasının ardından olaya ilişkin bilgilendirilirken, Genç’in tutumuna ilişkin “Kendini rezil etmiş” demekle yetindi.

Ak Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcıs Mevlüt Çavuşoğlu, “Bedava içkilerin etkisiyle sözlü saldırıda bulundu. Bu kadar aşağılık bir harekette olabileceğini düşünmedim” derken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin “Genç, dengesizce ve seviyesizce sözleriyle yine kendisine yakışanı yapmış” diye konuştu.

KAMER GENÇ'TEN AÇIKLAMA
Kamer genç Twitter'da olay hakkında konuştu. Genç, "Bu akşam Japon Büyük Elçiliğinin resepsiyonuna katıldım.Elçinin konuşmasından sonra TC adına Emine Erdoğan konuşmaya başladı. Emine'nin TC yü temsil niteliği olmadığını Taner Yıldız varken neden konuştuğunu sordum korumalar ve Taner üstüme saldırdı.TBMM de hesabını soracağım"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*