Kamer Genç ilginç açıklaması

Kamer Genç ilginç açıklaması.13639
  • Giriş : 06.02.2009 / 15:40:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 10:23:43

Her eve beyaz eşya" kampanyası, Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'e de soruldu.. İşte vekilin ilginç cevabı..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Tunceli Valiliği'nce yürütülen ve vatandaşın yüzünü güldüren kampanya bölgenin vekiline soruldu. Canlı imiş gibi ekrana verilen röportajın başında oldukça ilginç bir durum yaşandı. Daha Kamer Genç konuşmadan ekranda yazdıkları "Yardımı alın Oy vermeyin" yazısıyla kafa karıştıran haber bülteninde vatandaşa ne yapması gerektiği (!) yazıyla da gösterilmiş oldu. Kanal D Anahaber'e yardımları değerlendiren Genç'in yorumları ise Mehmet Ali Birand'ı oldukça şaşırttı.

HER EVE BEYAZ EŞYA PROJESİ

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hazırlanan proje kapsamında önce ekipler evleri tek tek gezdi, ihtiyaçlar belirlendi. Ardından da buzdolabından çamaşır makinesine, fırından halıya kadar her türlü eşyanın temini sağlandı. Depolar, dağıtılmak üzere yüzlerce buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi, kanepe, fırın, televizyon, uydu cihazı, elektrik süpürgesi, halı, bilgisayar ve şofbenle doldu.

Toplam 3 bin 300 yoksul aile bu eşya yardımından faydalanacak. Tunceli Valiliği vatandaşa makul bir hayat standartı sağlamayı amaç edinmiş, vatandaş ise devleti yanında görmekten, ihtiyaçlarına cevap bulabilmekten son derece memnun.

Eşyalar şimdiden 1677 ailenin evlerini donatmaya başladı. İlçeye bağlı Yukarı Doluca köyünde ihtiyaç sahibi olarak belirlenenlere kanepe ve halıları verildi bile. Önümüzdeki günlerde de diğer eşyaların dağımıtına devam edilecek. Birçok yoksul ailenin ilk kez buzdolabı ve çamaşır makinesiyle tanışacağı bu proje kapsamında 5 milyon 6 bin 888 TL tutarındaki beyaz eşya dağıtılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*