Kamer Genç meclis yönetiminden şikayetçi

Kamer Genç meclis yönetiminden şikayetçi.9595
  • Giriş : 08.08.2008 / 04:30:00
  • Güncelleme : 08.08.2008 / 00:21:54

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, ''TBMM yönetiminde keyfilikler bulunduğunu" iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, ''TBMM yönetiminde keyfilikler bulunduğunu, bazı Meclis Başkanvekillerinin, AK Parti Grup Başkanvekillerinin talimatıyla hareket ettiğini'' iddia etti.

GÜLDAL MUMCU VE MERAL AKŞENER'DEN MEMNUN

Genç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Meclis çalışmalarında İçtüzüğün uygulanmadığını ve rafa kaldırıldığını ileri sürerek, ''Bir yıldır Meclis yönetiminde keyfilikler var. Bazı Meclis Başkanvekilleri, AKP Grup Başkanvekillerinin talimatıyla hareket ediyor. Sadece Bayan Başkanvekilleri tarafsız davranmaya özen gösteriyor'' diye konuştu.

Madde sayısı 25-30 olan kanunların bile ''temel kanun'' olarak ele alındığını anlatan Genç, ''Getirilen kanunlar, ülkemize kurulan tezgahlar ve tuzaklar ortaya çıkmasın diye temel kanun olarak görüşülüyor. Maddeleri Mecliste tartışılmayan kanunun millete ne faydası olabilir?'' diye sordu.

AK Parti hükümetinin uygulamalarıyla Parlamentonun tasfiye edildiğini iddia eden Genç, komisyonlardan 2 madde halinde çıkan kanun tasarı ve tekliflerinin Genel Kurulda 20-30 maddeye çıkarıldığını savundu. Mecliste Hükümeti temsil eden bakanların bile kanunlardan haberdar olmadığını öne süren Genç, getirilen bazı kanunların sadece bir maddesinin 24 sayfa tuttuğunu söyledi.

MİLLETVEKİLLERİNİN HARCAMALARI

Kamer Genç, bazı milletvekillerinin çok sık yurt dışına çıktığını, eşi ve çocuklarını da götürerek haksız yere harcırah aldıkları iddiasında bulunarak, ''bazılarının aldığı harcırah miktarı maaşından daha çok'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*