Kamer Genç şaşırdı: Rejim tehlikede

Kamer Genç şaşırdı: Rejim tehlikede.9595
  • Giriş : 24.03.2009 / 20:27:00

Genç, AKP'nin seçimlerinde oylarını arttırması halinde, demokratik rejimin tehlikeye gireceğini savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tunceli'ye gelerek Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Mazlum Arslan'ı seçim bürosunda ziyaret eden Milletvekili Kamer Genç, seçime ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin bir çok ilini gezerek hemşehrilerinden 29 Mart yerel seçimlerinde CHP'yi desteklemeleri ve AKP'ye oy vermemelerini isteyen Genç, AK Parti Tunceli Belediye Başkan Adayı'nın seçimlerden çekilmesini istedi.

AK Parti'nin Tunceli'de beyaz eşya dağıtımı yaparak ayağına kurşun sıktığını söyleyen Genç, "Tuncelili vatandaş AK Parti'liye oy verdiği zaman, (Bunlar buzdolabına çamaşır makinesine satıldı) diyecekler." şeklinde konuştu.

AK Parti'nin Türkiye ve Tunceli'de oylarının artmaması için çalışmalar yürüttüğünü ve bu amaçla da Tunceli'ye geldiğini ifade eden Genç, "Seçime giderken tek isteğimiz AK Parti'nin burada oy almaması, çünkü AK Parti, Türkiye'de oy aldığı zaman, Tayyip'in önünü kesmek mümkün olmayacak, demokratik rejim tehlikeye girecek. Bunu en iyi gören ben olduğum için Türkiye'nin her tarafına gidiyorum, en azından AK Parti'nin hak ettiği kimliği halka tanıtmaya çalışıyorum. Buraya geliş amacımda budur." dedi.

AK Parti Tunceli Belediye Başkan Adayı'nın adaylıktan çekilmesini isteyen Genç, "AK Parti'de liste başı olan aday iyi bir arkadaşımız. Yakından tanıdığımız bir arkadaş ancak, ona oy veren, parayla oy veriyormuş buzdolabı sayesinde veriyormuş gibi bir görüntü oluştu. Bu da insanları rencide edici bir durumdur. Ben bu adayın yerinde olsam adaylıktan çekilirim." diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Belediye Başkan Adayı Mazlum Arslan ise Milletvekili Genç'in seçim bürosuna ziyaret ederek kendilerine destek vermesinden ötürü teşekkürlerini iletti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*