Kamer Genç: Söz alma hakkım engelleniyor

Kamer Genç: Söz alma hakkım engelleniyor.8729
  • Giriş : 25.06.2008 / 13:52:00

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, TBMM Genel Kurulunda söz alma hakkının engellendiğini ileri sürerek, kamuoyundan destek istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genç, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Genel Kurul çalışmalarında diğer milletvekillerinin söz alarak, kendisinin bu hakkının engellediğini ileri sürdü.
“Genel Kurulda direklerin arkasına saklanıyorum. Beni görürlerse söz alıyorlar” diyen Genç, söz aldığı sırada AK Parti'li milletvekillerinin laf atarak konuşmasını engellemeye çalıştıklarını söyledi. Genç, söz hakkının engellendiği gerekçesiyle kamuoyundan destek beklediğini ifade etti.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren'in dün sözlü soruları cevapladığını hatırlatan Genç, hiçbir soruya cevap alamadığını iddia etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi ve çocuklarıyla birlikte kaç kez yurtdışına çıktığını, devletten ne kadar yolluk aldığına ilişkin sorusuna, “ödeneklerden 1300 kişi yararlandı” şeklinde cevap geldiğini ifade eden Genç, sözlü soru önergelerini tekrar vereceğini söyledi.

Genç, şunları söyledi:

“TMSF'nin elinde bulunan ATV ve Sabah grubundaki köşe yazarlarının maaşlarını, program yapan bazı köşe yazarlarının aldığı ücreti soruyorum, cevaplandırılmıyor. Gerekçesi de özel şirket oluşları. Bunlar, TMSF'nin tasarrufundaki yerler. Orada çalışanlar devletten maaş alıyor. Genel Kurula sunuşlar oluyor, falanca milletvekilleriyle yurtdışına gidilecek diye. Devletin, milletin parasıyla bazı milletvekillerinin sempatisini kazanmak için gezdirip eğlendiriyorlar. Ne kadar harcandığını soruyorum, gizliyorlar. Böyle bir devlet yönetimi olabilir mi? Kendi yandaşlarını, çocuklarını yurtdışında gezdiriyorlar... O zaman ben de 'devletin parasını gasp edip zimmete geçiriyorlar' diye düşünürüm.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious