Kamer Genç'ten Ergenekon uyarısı!

Kamer Genç'ten Ergenekon uyarısı!.9595
  • Giriş : 25.09.2008 / 20:00:00
  • Güncelleme : 25.09.2008 / 18:55:04

Hükümet Ergenekon davasıyla tutuklanan insanların hayatlarını korumalı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, Ergenekon davasıyla ilgili olarak tutuklanan insanların hayatlarının korunması gerektiğini bildirdi.

Genç, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Ergenekon davası kapsamında hak, hukuk ve laik Cumhuriyeti savunan kişilerin hapse atıldığını öne sürdü. Genç, ''Hükümeti uyarıyorum: İçeri aldığınız insanların hayatını korumak zorundasınız. İnsanları içeri alıp da cesedini çıkarmasınlar'' dedi.

Başbakan Erdoğan'ın Hükümet hakkında ortaya atılan iddiaları çok sert bir dille eleştirdiğini iddia eden Genç, Başbakan'ın bu iddiaların ispatlanması için bağımsız denetim elemanlarına ispat hakkı vermesi gerektiğini ifade etti. Başbakan Erdoğan'ı istifaya da davet eden Genç, Erdoğan'ın, haleti ruhiyesinin ülkeyi yönetmeye müsait olmadığını söyledi.

Deniz Feneri davasında da yargının bağımsızlığına gölge düştüğünü ileri süren Genç, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in Başsavcıyı çağırıp dava hakkında bilgi aldığını, böylece hukukta gizliliği ortadan kaldırdığını iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*