Kamera tantanacıları yakalattı

  • Giriş : 16.07.2006 / 00:00:00

Kadıköy Altıyol'da 4 kişiden oluşan bir grup "tantana" tabir edilen yöntemle, Mehmet Sürücü isimli şahsın parasını alarak kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre Nizamettin D. ve ismi açıklanmayan bir kişi Kadıköy Altıyol, Faik Sözderer Caddesi üzerinde mağdur Mehmet Sürücü'nün hemen önünde kavga etmeye başladı. İki arkadaşın anlaşmalı kavga ettiklerinden habersiz olan Sürücü kavgayı ayırmaya çalıştı. Bir anlık bir anlık dalgınlığından yararlanan diğer iki kişi ise Sürücü'nün cebindeki paraları çaldı. Tanır Ş. isimli zanlı perdeleme görevi yaparken, Fırat Y. isimli zanlı ise Sürücü'nün cebinden bin 500 YTL'yi alarak hiçbir şey olmamış gibi vatandaşların arasına karışıp gözden kayboldu.

Yaşanan tüm olay bir esnafın dükkanına taktığı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Kamera görüntüsünü izleyen polis Tanır Ş.,Fırat Y. ve Nizamettin D.'yi yakalamayı başardı.

Yakalanan kişilerin sorguları ve güvenlik araştırmalardan sonra kapkaç, tantana ve bıçaklı gasp olaylarından poliste birçok kayıtları olduğu belirlendi.

Kadıköy'de başka bir tantana hazırlığı içindeyken yakalandıkları iddia edilen üç kişi çıkartıldıkları Kadıköy Adliyesi'nde tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious