Kameralar önünde bıçaklanan genç polise sığındı

  • Giriş : 25.05.2006 / 00:00:00

İstanbul'un en işlek yerlerinden olan Taksim Meydanı'nda, bir genç tartıştığı 4 kişi tarafından önce kovalandı sonra da kolundan bıçaklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay saat 02:00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Taksim Meydanı'nda Musa Çetin isimli bir genç ile kimliği belirsiz 4 kişi bilinmeyen bir sebeple tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine 4 kişi ile başedemeyeceğini anlayan genç, kaçmaya başladı. Bunun üzerine tartıştığı şahıslar da bıçakları çekerek Çetin'i kovalamaya başladı. Çetin, kendisini kovalayan şahıslardan kurtulmak için kaçarken zanlılardan birisinini savurduğu bıçak koluna isabet etti. Çetin, çareyi meydanda bekleyen trafik polislerine sığınmakta buldu. Trafik polislerine sığınan genç daha büyük bir darbe almadan kurtulurken polis, olaydan sonra kaçmakta olan bir zanlıyı silahını çekerek kovalamaya başladı. Zanlı, bir süre kaçtıktan sonra trafik polisi tarafından kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan şahıs, polis aracına götürülürken üzerinde sakladığı suç aleti bıçağı gizlice yere attıysa da bu durum polisin gözünden kaçmadı. Bir polis memuru, zanlının yere attığı bıçağı alarak muhafaza etti. Diğer 3 kişi ise bütün aramalara rağmen bulunamadı.

Kolundan yaralanan genç, Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, yakalanan zanlı sorgulanmak üzere Taksim Polis Merkezi'ne götürüldü.

Bu arada aynı yerde bir de gasp olayı gerçekleşti. 18 yaşlarında bir genç, kimliği belirsiz bir kişi tarafından darp edilerek gaspa uğradı. Cep telefonu alınan genç polise sığınırken, gasp zanlısı bir süre sonra polis tarafından yakalandı. Bıçaklama olayı ile gasp olayının zanlılarının aynı kişiler olabileceği ileri sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious