Kameralı saat çetesi çökertildi

Kameralı saat çetesi çökertildi.16813
  • Giriş : 03.07.2009 / 19:50:00

Paralı seks yapanları, kadınların kol saatinde bulunan gizli bir kamerayla görüntüleyip şantaj yapan bir çete çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gizli kameranın, saat kadranındaki 2 rakamına gizlendiği belirlendi

Para karşılığı ilişkiye giren işadamlarını, kadınların kol saatinde bulunan gizli kamerayla görüntüleyip şantaj yapan bir çete çökertildi.
6'sı kadın 8 kişinin gözaltına alındığı operasyonda gizli kameranın, saat kadranındaki 2 rakamına gizlendiği ortaya çıkarıldı. Ele geçirilen CD'lerde 10 işadamının pornografik görüntülerine ulaşıldı.

50 bin TL haraç

Çete, tuzağa düşürülen bir işadamının suç duyurusuyla ortaya çıkarıldı. İşadamı K.F., Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, kendisine çıplak görüntülerinin internette yayımlanacağı söylenerek şantaj yapıldığını belirtti.

Kendisini arayan E.K.'yı uzun zamandan beri tanıdığını belirten F., şikâyet dilekçesinde şunları anlattı: “K., ihtiyacım olduğu zaman bana kadın temin ediyordu. Ancak, birkaç gün önce beni arayıp elinde ilişki sırasında çekilmiş görüntülerimin bulunduğunu söyledi. Bu kişi, 'Beraber olduğun kadın senden 50 bin TL istiyor. Vermezsen görüntüleri internette yayınlayacakmış' dedi.”

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, İstanbul ve İzmit'te E.K. (27), H.U. (57), S.Ç. (21), G.K.(26), A.K.(24), L.Ö., S.Ö. ve G.Ö.'yü gözaltına aldı.

Baskın sırasında çete mensubu kadınların görüntüleri çektiği kameralı kol saati de ele geçirildi. Müşteri adlarının yazılı olduğu ajanda ile dizüstü bilgisayar ve CD'lere de ulaşan polis, 10 işadamının çete tarafından görüntülendiğini belirledi. Polisin ulaştığı 4 işadamının şantaj sonucu çeteye 50'şer bin TL verdiği anlaşıldı.

Selam söyledi

İşadamlarıyla birlikte olan kadınların 4 GB hafızası bulunan kol saatini ilişki sırasında yatağı görebilecek bir masaya koyduğu ve saatin 2 rakamındaki gizli kamerayla işadamlarını görüntülediği belirlendi.
Çete lideri olduğu iddia edilen E.K. ve H.U.'nun fuhuş yaptırmak suçundan Emniyet'te kaydı çıktı. Adliyeye sevk edilen E.K., “Sevdiklerime selam söylüyorum” diye bağırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*