Kamerunlu futbolcu dolandırıcı çıktı

Kamerunlu futbolcu dolandırıcı çıktı.14872
  • Giriş : 05.07.2009 / 10:40:00

Bursa'da bir tekstilciyi, kendisini konsolos oğlu olarak tanıtarak dolandırmaya çalıştığı öne sürülen Kamerunlu futbolcu gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Alınan bilgiye göre, Kocaeli'de bir amatör küme takımında forma giydiği bildirilen Kamerunlu E.A.E.S. (29), Bursalı bir iş adamının Bademli Mahallesi'ndeki iki villasının satılması amacıyla internete verdiği ilanı farketti.

Kendisini ''Kamerun konsolosunun oğlu'' olarak tanıtarak iş adamıyla temasa geçen E.A.E.S, bu kişiyle görüşmek üzere Bursa'ya geldi.

İş adamının 450 bin dolara satılığa çıkardığı iki villayı almak istediğini, ancak parasının İstanbul'da olduğunu, bazı işlemleri için de 4 bin 500 avroya ihtiyacı bulunduğunu belirten E.A.E.S, iş adamından 4 bin 500 avro alarak İstanbul'a gitti. Zanlı, bir süre sonra yanında bir valiz ve çelik kasayla yeniden Bursa'ya döndü.

İş adamına, Kamerun'dan yurt dışına dolar çıkışının yasak olduğunu, bu nedenle kasadaki 3 milyon dolarlık banknotu siyaha boyadığını ve özel bir kimyasal maddeyle bu boyaların çözüldüğünü iddia etti. Yanındaki siyah boyalı 13 adet 100 dolarlık banknottan birini kimyasal maddeyle çözen E.A.E.S, banknotu iş adamına vererek bir bankada TL'ye çevirtti. Siyaha boyadığı diğer 12 adet gerçek 100 dolarlık banknotu da aynı kimyasal maddeyle temizleyen E.A.E.S, bir süre sonra iş adamına boyayı çıkarmak için kullandığı maddenin donduğunu, bu nedenle İstanbul'dan yenisini almaları gerektiğini kaydetti.

Çelik kasayı iş adamına teslim ettikten sonra İstanbul'a giden zanlı E.A.E.S, telefonla aradığı iş adamına alacağı kimyasal maddenin 100 bin dolar olduğunu bildirerek, ''ödünç para'' istedi. Bunun üzerine dolandırıldığından şüphelenen iş adamı, çelik kasayı açınca E.A.E.S'nin ''boyalı'' dediği banknotların kağıt parçası olduğunu tespit ederek, Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne başvurdu.

İş adamı, polisin talimatı doğrultusunda, Kamerunlu futbolcuyu kimyasal maddeyi satın alması için para vereceğini söyleyerek yeniden Bursa'ya çağırdı. Bunun üzerine kente gelen zanlı, iş adamıyla buluştuğu sırada güvenlik güçlerince gözaltına alındı.

Zanlının sorgulamasının ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*