Kamil Ocak Stadı'nın zararı 30 bin YTL...

  • Giriş : 15.05.2006 / 00:00:00

Gaziantepspor ile Malatyaspor arasında oynanan karşılaşmadan sonra Malatyalı taraftarların kırdığı koltukların zararının 30 bin YTL olduğu açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gaziante Kamil Ocak Stadı Amiri Ramazan Balsu, dün akşam oynanan ve Gaziantepspor'un 1-0 galip geldiği karşılaşmadan sonra Malatyalı taraftarların çıkardığı olaylardan sonra tribünlerde ve tuvaletlerde maddi zararın meydana geldiğini söyledi.

Türkiye'nin 4 bir yanında karşılaşmaların oynandığını, son hafta olması nedeniyle bir takımın şampiyon, üç takımın ise küme düşeceğini hatırlatan Balsu, "Bu öfke ve art niyet niye. Bu tribün teröre ne zaman son bulacak. Bu neticede bir spor oyunu. Birileri düşecek birileri ise şamyipon olacak" dedi.

Tribünden meydana gelen zararı bir tutanak halinde Futbol Federasyonu'na bildirdiklerini, kararı ise Federasyon'un vereceğini belirten Balsu, "Yaklaşık bin 500'ün üzerinde plastik koltuklar kırılmış. Maçın bitimine dakikalar olmasına rağmen taraftarlar koltukları kırmaya başladılar. Buna malesef ne biz ne de Malatyalı taraftarlar mani olamadılar." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious