Kampüsde aileleriyle hasret gideriyor

  • Giriş : 12.11.2006 / 00:00:00

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) öğrencileri ücretsiz kablosuz internet sayesinde tezlerini üniversitenin bahçesinde hazırlayıp aileleriyle de sesli ve görüntülü konuşma fırsatı buluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ÇÜ Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Müdürlüğü uygulamayı 3 yıldır üniversite kampüsü içerisinde devam ettirdiklerini vurgulayarak, öğrencilerin ücretsiz internet imkanı bulduklarını kaydetti.

Kablosuz internet ağının çok kısa sürede üniversitenin bütün kampüsünü kapsayacağı belirtilirken "Okumak için binlence kilometre uzaktan gelen öğrencilerin çoğu evde kalıyor ve onların bir çok ihtiyacı oluyor. Üniversite merkeze uzak olduğu için çoğu işlemleri yaptırmakta zorlanıyorlar. Ancak kablosuz internet sayesinde herşey onların ayağına geliyor. Örneğin E- postalara bakmak, bankacılık işlemleri, günlük iş takibi gibi işlemler çok kısa işi kısa sürede yapıyorlar. Bu uygulama sayesinde öğrenciler tezlerini bile bahçede ya da okul binasında hazırlama imkanı buluyor." denildi.

Üniversitenin bahçesinde hem chat hem de araştırma yapan öğreciler ise sunulan hizmetten oldukça memnun. Merve Özen isimli öğrenci "Üniversitenin bahçesinden araştırma yapabiliyorum. Bir çok arkaşımız da tezlerini bahçede hazırlıyor. Eskiden olduğu gibi internet kafelerde vakit geçirmek sona erdi. Şimdi üniversitenin bahçesinde ya da fakülte binasında bir çok ihtiyacımızı karşılıyoruz. Ayrıca ailemizle internet ortamında sesli ve görüntülü konuşma fırsatı buluyoruz. Bize bu imkanı sağlayan üniversitemize teşekkür ederim." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious